Anasayfa / Gündem / Köprülü Derneği:Bio Enerji Santrali Kararı Gözden Geçirilsin

Köprülü Derneği:Bio Enerji Santrali Kararı Gözden Geçirilsin

Ardahan Köprülü Beldesinde daha önce 29 yıllığına bir firmaya Bio Enerji Santrali kurmak için arazi tahsis edeceği açıklanmıştı. Köprülü Belediyesi son meclis toplantısında Özel bir firmaya 29 değil 49 yıllığına Bio Enerji Santrali için arazi tahsis edilme kararına sosyal medyadan tepkiler gelmişti.
.
Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan Ardahan Köprülü Beldesi Dayanışma ve ve Yardımlaşma Derneği, yapılacak Bio Enerji santrali için bir açıklama yaptı.
.
Köprülü Beldesi Derneği Açıklaması Şöyle:
.
“KEŞKE” Dememek İçin
Köprülü Belediyesi Meclisinin oy çokluğuyla aldığı, 60 dönüm Belde merkezindeki araziyi Biyogaz Enerji Tesisi için 49 Yıllığına Kiralama kararı tüm belde halkı gibi bizleri de tedirgin etmiştir. Yaptığımız araştırmalar, duyumlar, incelemelerde ve daha önce benzer çeşitli bölgelerde kurulan bu tesislerin çevreye verdiği kirlilik ve zarar göz önüne alındığında bu kararın bir kez daha gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyoruz.
Bölge halkını yakından ilgilendiren bu kararın, halkı bilgilendirme den, bir ÇED raporu olmadan, getireceği riskler tam belirtilmeden, kime, ne şartlarda verildiğini belgeler ortaya koyarak açıklamadan, kim vurdu ya getirilmesini Dernek Yönetimi olarak tasvip etmiyoruz.
Halkımız fazla duyarlılık göstermediği; Gerek orman konusu, gerek nüfus sorunu, gerekse bu tür sosyal ve çevresel sorunlara ilerde pişmanlık duymamak adına bu sefer Belediye Meclisi oylamasının ötesinde halkın genel kanaatince karar verilmesi talebimizdir.
ARDAHAN İLİ KÖPRÜLÜ BELDESİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ YÖNETİMİ

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir