Home / Gündem / Köprülü Belediye Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Açıklama Yaptı

Köprülü Belediye Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Açıklama Yaptı

Ardahan Köprülü Belediye Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Köprülü Belediye bütçesi ve 2018 yıllı gelir giderini, mevcut durumunu sosyal medya hesabından Köprülü Beldesi (Koreveng) halkı ile bilgilendirme amaçlı paylaştı.

Köprülü Belediye Belediye Başkanı Yücel Akkoç, yaptığı açıklamada ” Dört mahallemizin merak ettiği Köprülü Belediyesi ile ilgili alacak, verecek ile ilgili bilgileri aktarmaktan onur duyarım. Köprülü Belediyesi İl Bank’a borcu 2 Milyon 100 bin Lira, bu borç 2026 yıllına kadar her ay 40 bin 500 lira ödenecek. Mayıs ayı il Bank Nüfus ile gelen gelirimiz aylık 97 bin Lira. Bu paranın 40 bin 500 lirası İl Bank taksidine 56 bin 500 Lira Belediyemize kalmış. Belediyemizin personel gideri 77 bin lira, Su, Elektirik, Mazot toplam gider 145 bin Lira.Yani Belediyemiz iş yapmadan her ay 70 bin lira açık veriyor.

Belediyemizde 3 Kamyon, 3 Kepçe, 2 İtfaiye, 1 Vidanjör, 1 Binek Araç ve 1 adet Kırıcı araç bulunmaktadır. Araçlarımız son 5 yılda Lastikleri bitmiş, Aküleri bitmiş bütün araçlarımızın bakım ve tamirat bize maliyeti yaklaşık 145 bin Lira. Belediye etrafındaki demirler çürümüş. Bir kutu boya alınıp boyanmamış. Belediyenin etrafına molozlar, kaya, çöp ve harfiyat malzemesi yıllarca çöp döküm alanı gibi dökülmüş. Buradan yaklaşık 20 Kamyon harfiyat çıkararak ve büyük kayaları taşıyarak burayı yeşil alan olarak halkın hizmetine sunuyoruz. Eski Belediye Lojmanlarını yıkıyoruz yerine semt pazarı yapacağız. Önümüzdeki aylarda inşallah alt yapı kanalizasyon ihalesini bakanlıktan onaylayıp, alt yapı çalışmalarını başlatacağız. Erzurum İl Bank Bölge müdürlüğü ve Ankara il Bank genel müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelerde olumlu görüşler aldık. Köprülü Beldesi merkez mahallesi için 27 km alt yapı kanalizasyon için yaklaşık 24 milyon Lira ihale ile yapılacak. 3 Mahallemize 800 Fidan merkez mahallemize 1700 Fidan dağıtımı yapıldı. İstanbul’da bir çok ilçe Belediyesi’ni destek için ziyaret ettik. İnşallah hayırlı sonuçlar alacağız” dedi.

 

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

Orhan Atalay, Köprülü Beldesi Kanalizasyon Çalışmalarını İnceledi

Ardahan Köprülü Beldesi’nde yapımı Mayıs ayında başlayan Altyapı Kanalizasyon çalışmalarını inceleyen AK Parti Ardahan Milletvekili …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.