Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Köprülü Beldesinde Jandarma Karakolu Yeniden Açılıyor

Köprülü Beldesinde Jandarma Karakolu Yeniden Açılıyor

Ardahan Köprülü Beldesi’nde 6 Nisan salı günü Askeri bir heyet Köprülü jandarma Karkolu‘nu yeniden açmak için iki farklı binada inceleme yaptılar.

Ardahan Köprülü Beldesi‘nde 1992 ile 2011 yılları arasında hizmet veren Köprülü Jandarma Karakolu’nun yeniden açılacağı öğrenildi. Köprülü Belediyesi’ni ziyaret eden Ardahan İl jandarma komutanı, Göle ilçe Jandarma komutanı ve Çayırbaşı Jandarma karakol komutanı Köprülü Jandarma Karakolu için eski karakol binası ve inşaatı tamamlanmayan yeni karakol binalarında inceleme yaptıkları öğrenildi.

Köprülü Jandarma Karakolu ilk olarak eski Köprülü Lisesi binasında hizmet vermeye başlamıştı. Daha sonra Karakol için yeni bir bina yapıldı, fakat binanın yapıldığı alan bataklık olduğu için binada hasar meydana geldi. Köprülü Jandarma Karakolu için eski mezarlık karşısında yeni bir bina daha yapıldı. Bu binada ise yapımcı firma ile İl Jandarma komutanlığı arasındaki anlaşmazlılık yüzünden Jandarma karakola taşınamamıştı. Daha sonra Köprülü Jandarma Karakolu Göle ilçesine Bağlı Çayırbaşı köyüne taşınmıştı.

Ardahan ilinin tek Beldesi olan Köprülü Beldesi (Koreveng) son yıllarda siyasetçilerin duyarsızlığı yüzünden Köprülü Lisesi, Köprülü PTT, Köprülü TEAŞ, Köprülü Tarım Koparetifi gibi Köprülü Jandarma Karakolu’da kapatılmıştı. Köprülü Beldesi’ne istihdam yaratacak yatırım veya tesis yerine Karakol açılması vatandaşlar arasında tartışma konusu oldu.

Göz Atın

Mansur Yavaş “Türkiye’ye Nefes Ol” Kampanyası Başlattı

Türkiye’nin dört bir yanında çıkan yangınların ardından yaraları sarmak için Ankara Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir