Anasayfa / Gündem / Köprülü Beldesi’nde Ağaç Kesimi TBMM’de Konuşuldu

Köprülü Beldesi’nde Ağaç Kesimi TBMM’de Konuşuldu

Ardahan Köprülü Beldesi Canibeg bölgesinde bulunan ormanlık alanda yapılmak istenen ağaç kesimi, TBMM’de CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut tarafından gündeme getirildi. Ardahan ilini temsilen Ak Parti Ardahan Milletvekili Orhan Atalay ve Ardahan Bağımsız milletvekili Öztürk Yılmaz ağaç kesimine yönelik TBMM’de suskun kalmalarına vatandaşlar tepki gösteriyor.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, Twitter sayfasında yaptığı açıklamada ”Ormanlarımızın ranta kurban gitmemesi, korunması ve ağaçlarımızın ‘Gençleştiriyoruz, yerine fidan dikiyoruz’ adı altında katledilmemesi için Meclis’te çağrı yaptık. Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Ardahan’da #Canibek ormanlarının katledilmesine izin vermeyeceğiz” dedi.

Ardahan il genelinde bazı ormanlık alanlarda yapılan yeşil çam ağacı kesimine bölge STK’ları büyük tepki göstermelerine rağmen engel olamadılar. Özelikle Dedeşen köyü ile Yeniköy arasındaki ormanlık alanda büyük bir ağaç kesimi yapıldığı görüldü.

Köprülü Beldesi (Koreveng) yaylası Canibeg ormanlık alanda yaklaşık 2 bin ağaç geçtiğimiz günlerde kesim için damgalanmıştı. Yapılan görüşmeler neticesinde ağaç kesimi Ağustos ayına ertelenmişti.

Köprülü Derneği Başkanı Erol Özkurt yaptığı açıklamada ”CHP Adana Milletvekilimiz Sn. Ayhan Barut ‘un ilçemize yaptığı ziyarette kendilerine Canibek orman kesimiyle ilgili talep ve görüşlerimizi ilettik. Sayın vekilimiz Ayhan Barut taleplerimize kayıtsız kalmayıp vermiş olduğu destek ile içinde bulunduğumuz durumu TBMM gündemine taşımıştır. Yapmış olduğu konuşmayla Köprülü Beldemizin Canibek Ormanındaki kesimi Meclise taşıdığı, vermiş olduğu destek ve göstermiş olduğu duyarlılıktan dolayı kendilerine Ardahan İli Göle İlçesi Köprülü Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına çok teşekkür ederiz” dedi.

 

Göz Atın

Ataşehir Kent Park, Çöp Park Oldu..!

İstanbul Ataşehir ilçesinin vizyon projeleri arasında yer alan Kent park proje alanı şu anda çöp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir