Anasayfa / Gündem / Köprülü Beldesi Derneği: Ormanlarımızı Kestirmeyeceğiz

Köprülü Beldesi Derneği: Ormanlarımızı Kestirmeyeceğiz

Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan Ardahan ili Köprülü Beldesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Köprülü Beldesi (Koreveng) Yaylasında bulunan Ormanlarda kesim yapılacak olmasına büyük tepki gösterdi.
Ardahan Köprülü Beldesi Dernek Başkanı Erol Özkurt, Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç ile bir görüşme yaptığını ve Köprülü Dernek Yönetimi ve Köprülü Derneği Anadolu şubesi Başkanı Levent Kurşun ve yönetimi ile Perşembe günü Köprülü Beldesine giderek Orman kesimini durdurmak için basın açıklaması yapacaklarını açıkladılar. Köprülü Beldesi Derneği ayrıca Orman kesimini durdurmak için girişimlerde bulunacaklarını belirtiler.
KÖPRÜLÜ BELDESİ DERNEĞİ SOSYAL MEDYA SAYFASINDA YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞÖYLE:
Köprülü Beldemizi saran salgın hastalık, insanlarımızın tedirginliği yetmiyormuş gibi Devletimizin Ormanlarımızı bir an önce kesme telaşı bizleri fazlasıyla üzmektedir..
Ormanlarla ilgili kesme girişiminin ilk gününden bugüne karşısında duran Dernek yönetimimizin çalışmaları ve girişimleri artarak devam etmektedır. Bu konuda gerekli yerlerle ve makamlarla sürekli iletişim içindeyiz.
Bu ay içerisinde planlanan kesim işlemleriyle ilgili Köprülü Beldesi Dernek Başkanımız Erol Özkurt, Köprülü Belediye Başkanımız Yücel Akkoç tan köylümüz (traktörcülerimiz )bu işi kabul etmesin (kesmesin),ben dışarıdan gelenlere kestirmem sözünü almış.
Bu söze güvenerek gelin Ormanlarımızı kendi ellerimizle yok etmeyelim. Köydeki halkımızla ortak karar alarak bu işten vazgeçelim ,kendi üstümüze düşeni yapalım.. Gerisi Köydeki insanlarımızla da iletişim içerisindeyiz. Çoğunluk destek veriyor,Herkes ulaşabildiği yakınını, arkadaşını, komşusunu ararsa memnuniyet duyarız.
Ayrıca Merkez ve Anadolu Şube nin ortak çalışmasıyla Perşembe günü (talebe göre otobüs kaldırılacak) bizzat köye gideceğiz ve orda sesimizi birkez daha duyuracağız.
Siz köylülerimizden bununla ilgili destek bekliyoruz, yorum yaparak yada bizzat iletişime geçerek görüşlerinizi ve desteğinizi görmek istiyoruz ..
Ormanlarımıza sahip çıkalım geleceğimizi kesmeyelim.
KÖPRÜLÜ BELDESİ SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Göz Atın

Ardahan Belediyesi’nden Artvin’e Yardım Eli

Artvin’in Arhavi ilçesinde dün akşamdan beri yaşanan şiddetli yağışlar sonrasında sel ve heyelanlar yaşandı. Ardahan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir