Anasayfa / Gündem / Köprülü Beldesi Derneği Basın Açıklamasına Jandarma Engeli…!

Köprülü Beldesi Derneği Basın Açıklamasına Jandarma Engeli…!

Ardahan Köprülü Beldesi Yaylası Ormanında yapılacak Ağaç kesimini engelemek için, İstanbul’dan Köprülü Beldesi (Koreveng)’e giden Köprülü Derneği Başkanı Erol Özkurt ve yönetimine Jandarma engel olup ceza kestiği öğrenildi. Ayrıca Jandarma tarafından Ağaç ve orman kesimine duyarlık sözlerin yer aldığı afişlerinde kaldırıldığı açıklandı.

Köprülü Beldesi Derneği’nden Yapılan Açıklama Şöyle:

-KÖPRÜLÜ HALKINA DUYURULUR –

KÖPRÜLÜ BELDESİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ Başkanı Erol ÖZKURT ve yönetimde ki arkadaşlarımızdan Yalçın DEĞİRMENCİ ve Erkan ÖZKURT, Ormanlarımızda planlanan kesimi durdurmak ve halkımızı bilinçlendirmek için bu sabah köye gittiler.
Ormanlarımızdaki kesime dikkat çekmek ve duyarlılık uyandırmak için, derneğimizin hazırlattığı afişleri köyümüzün bellli noktalarına ve köprübaşına astılar, fakat daha sonra başkanımızın belirtiği üzere şikayet edilmesiyle köye gelen Jandarma ekipleri tarafından afişler; indirilip, tutanak tutulup cezai işlem uygulanmıştır..

Hicbir siyasi mesaj, eylem, örgütleme ve kışkırtma gibi içeri olmayan ;sadece doğa, yaşam ve orman vurgusu yapan bu afişlerden kimler rahatsızlık duyar, bilemiyoruz..
Derneğimizin Ormanlarla ilgili tutumu AÇIK ve NETTİR. Kesinlikle biz bu ağaç kıyımına karşıyız ve gücümüz yettiğince karşısında olacağız.
Başkan ve arkadaşlarımız, Beldemizin Mülki Amiri;Belediye başkanı ve muhtarımızla, iletişim içinde girişimlerine devam edeceklerdir..
Bu da! duyarlı olan Köprülü Halkına sözümüzdür..
Gelişmeleri şeffaf ve açık bir şekilde paylaşmaya devam edeceğiz!!

 

Göz Atın

82 HDP’li, ‘Kobani eylemleri’ gerekçesiyle gözaltında

Kars Belediyesi Eş Başkanı Şevîn Alaca, Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen’in evinde polisin arama yaptığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir