Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Köksal Bozkurt Göle Dernek Başkan Adaylığını Açıkladı

Köksal Bozkurt Göle Dernek Başkan Adaylığını Açıkladı

Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan Ardahan ili Göle Derneği 15 Mayıs 2022 Pazar günü yapılacak kongre öncesi Köksal Bozkurt adaylığını açıkladı.

Değişim için yıla çıkan Ardahan ili Göle ilçesi Köprülü Beldesi Derneğinin önceki dönem Dernek Başkan yardımcısı Köksal Bozkurt, Göle Dernek Başkan adaylığını açıkladı.

Kurulduğu günden beri ulusal projeleri hayata geçiren Ardahan İli Göle İlçe Derneğinin 15-05-2022 tarihinde yapılacak olağan genel kurul öncesi serhat birikim gazetesine bir açıklama ada bulunan Köksal Bozkurt, genç ve güçlü bir kadrolarla ayırmadan, ayrıştırmadan bütün renkleri birleştirip Göle’ye hizmet edeceklerini söyledi.

GÖLE DERNEĞİNİN KAPASI KAPANMAYACAK

1990 Yılında kurulan, Dernekçilikte bölge derneklerine önderlik yapan Doğu ve Güneydoğu Anadolu’ya festivallerin temelini atan Göle Derneğinin pandemiden sonra kapısının hiç açılmadığını dile getiren Göle Dernek Başkan adayı Köksal Bozkurt; Göle’li hemşehrilerimin desteğiyle seçilirsem Göle derneğinin kapısı hiç kapanmayacak. dedi.

İLK OLARAK GÖLE’YE KÖPRÜLÜ BİR DERNEK BAŞKANI OLACAK

1990 Yılında kurulan ve bu güne kadar Göle Derneğine  köylerinden dernek başkanı seçilmiş Fakat Göle’nin tek beldesi Köprülüden hiç kimse dernek başkanı seçilmediği için sıra bize geldiği için ben Göle Dernek Başkanı oldum. Bu nedenle bütün Göleli hemşehrilerimin desteğini bekliyorum.

S. BİRİKİM: En büyük projenizi açıklarmısınız?

K. BOZKURT: En büyük projemiz sevgidir, saygıdır, Gölelilerin lirlik ve beraberliğidir. Bu nedenle ilk olarak İstanbul’a göç etmiş bütün Gölelilerin izini bulup kayıt altına almak olacak. Geldiğimiz Coğrafyandan getirdiğimiz büyüklere saygı, küçüklere sevgi anlayışını tabana yayacağız.

Geleceğimizi teslim emanet edeceğimiz gençlerimizi dernek çatısı altıda buluşturup onların öneri ve projelerini hep birlikte hayata geçireceğiz.

Kadınlarımızı üretime katmak için önce dernek yönetimin alıp kadın kollarını kurduktan sonra Kooperatif kurup Göle’deki organik ürünlerimizin ve yöresel yemeklerimizin satışını yapıp para kazanmalarını sağlayacağız.

www.gole.com.tr internet sitesini ve bütün sosyal medya hesaplarını açıp Türkiye’de ve Dünya’da yaşayan Göleleri buluşturup tanıştıracağız.

EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

İstanbul’daki emekli öğretmenlerimizin önderliğinde Göle derneğinde kurslar açıp üniversite hazırlık aşamasındaki gençlerimize ders verdireceğiz.

Başarılı Üniversitede okuyan öğrencilerimize burs vereceğiz.

Gerek hemşehri fabrikaları gerek İstanbul’daki fabrikalarla görüşüp elman ihtiyaçlarını tespit edip işsiz Göle’li hemşehirlerimize iş bulmak için çaba göstereceğiz.

Yoksul hemşehrilerimizin tespit edip iyi ve kötü günlerinde yanlarında olup bütün yoksulların elinden tutucağız.

Göle’li değerlerimizin ve Kanat önderlerinden oluşan danışma kurulunu güçlendirip Göle derneğine ağabeylik yapmalarını sağlayacağız.

Gurbetle sılayı baba ocağında buluşturan Göle Ulusal Kaşar Festivali, Köprülü Canibek Yayla şenliği ve köylerinin yapacağı yayla şenliklerinin yapılmasına destek sunucağız. Aylardır Yönetim Kurulu arkadaşlarımın hazırladığı Göle ilçemizi kaderini değiştirecek projelerimizi genel kurul günü açıklayacağımız.

 

Göz Atın

İmamoğlu, 23 Haziran 2019 seçimin 3. yıldönümünde konuştu

Aynı yıl içinde 2 kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir