Anasayfa / Siyaset / Kılıçdaroğlu: Erdoğan “af yasası” konusunda neden hiç konuşmuyor?

Kılıçdaroğlu: Erdoğan “af yasası” konusunda neden hiç konuşmuyor?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Her konuda konuşan Erdoğan, “af yasası” konusunda neden tek bir laf etmedi, neden hiç konuşmuyor?” dedi.
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu Twitter hesabından yaptığı videolu paylaşımda; TBMM’de görüşülen af yasasıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:
“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bir af yasası görüşülüyor Kimler için af getiriliyor, önce onu öğrenelim. Gaspçılar, hırsızlar, yolsuzluk yapanlar, devleti soyanlar, çocukları fuhşa teşvik edenler, bütün bunlar için af yasası getiriliyor. Ben merak ediyorum, her konuda konuşan Erdoğan, neden bu af yasası konusunda tek laf etmedi? Neden hiç konuşmuyor? Çünkü o da yanlış yaptığını gayet iyi biliyor, o da haksızlık yaptığını gayet iyi biliyor. Peki o zaman neden çıkarıyor? Hangi gerekçeyle bu af yasasını çıkarıyor? Gaspçının, yolsuzluk yapanın, devleti soyanın, çocukları fuhşa teşvik edenin hapiste kalması gerekirken, bunlar neden bizim aramızda gezsinler, hangi gerekçeyle biz bunları hapishanelerden çıkarıyoruz? Ben merak ediyorum, sevgili vatandaşım sen de merak etmiyor musun?”

Göz Atın

Ataşehir Belediyesinden Yanlış Vergi Borcu Mesajları

Ataşehir Belediyesi son günlerde ilçede yaşayan vatandaşlara farklı isim ve sicil numaralara ait vergi borucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir