Anasayfa / Gündem / Kemal Şimşir, Çıldırlıların İradesine İpotek mi Koydu?

Kemal Şimşir, Çıldırlıların İradesine İpotek mi Koydu?

Merkezi İstanbul Esenyurt ilçesinde bulunan Ardahan ili Çıldır Dernekler Federasyonu Başkanı Kemal Şimşir, 15 Mart Pazar günü yapılacak Ardahan Kültürevi kongresinde 3 aday arasında mevcut Başkan Efrail Çiftçi’nin desteklenmesi için Köy Dernek Başkanlarına ve üyelerine cep telefonundan mesaj gönderdi.

Çıldır Dernekler Federasyonu Başkanı Kemal Şimşir, Ardahan Kültürevi Başkanı olan Efrail Çiftçi’ye destek için gönderdiği cep telefonu mesajına Çıldırlı Dernek üyeleri sert tepki gösterdi. Ardahan Kültürevi Dernek Başkanlığı için mevcut Başkan Efrail Çiftçi dışında adaylıklarını açıklayan Engin Sarıkaya ve Edip Ayaz yönetim listesindeki Çıldırlı üyeler ”Efrail Çiftçi listesinde 3 Çıldırlı için destek isteyen Kemal Şimşir kimden bu yetkiyi aldı” dediler.

Çıldır Dernekler Federasyonu Başkanı Kemal Şimşir’in eşi Dilek Şimşir CHP Esenyurt Belediye meclis üyesi olarak görev yapmaktadır.

Çıldır Dernekler Federasyonu Başkanı Kemal Şimşir ile yaptığımız görüşmede ” Ardahan Kültürevi Başkanı Efrail Çiftçi mevcut yönetimde yer alan 3 arkadaşımızın yeni yönetimde yer vermek istediğini belirtip bizden görüş istedi. Yönetimde yer alan Çıldırlı 3 hemşehrimiz Federasyonumuzu ziyaret edip bizden destek istediler. Bizde diğer Başkan adayları Engin Sarıkaya ve Edip Ayaz yönetim listelerinde Çıldırlı isimlerin varlığından haberdar olmadığımız için ve bizden bu konuda istişare ve destek istenmediğinden dolayı Başkan Efrail Çiftçi’nin yönetim listesinde yer alan 3 arkadaşımıza destek için Federasyon yönetimi olarak cep telefonundan destek mesajı gönderdik” dedi.

Göz Atın

Korkmaz Karaca: Doğu Ekspresi Son Durağı Ardahan Olacak

Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikaları kurulu üyesi Ardahanlı İş adamı Korkmaz Karaca, İstanbul’dan başlayıp son durağı Kars’ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir