Anasayfa / Gündem / Kayışdağı Çeşmesi Yalan Oldu!

Kayışdağı Çeşmesi Yalan Oldu!

Ataşehir Belediyesi tarafından Kayışdağı Mahallesi 80.yıl Cumhuriyet parkı girişine Tugay Serdar Berkut anısına yapılan çeşmede içme su yerine şebeke suyu akıyor.

Geçen yıl Ataşehir Belediyesi tarafından Kayışdağı Mahallesi 80.yıl Cumhuriyet parkı girişine Tugay Serdar Berkut anısına yapılan çeşme Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin katılımı ile açılışı yapılmıştı. Çeşmede Kayışdağı eteklerinden daha önce döşenmiş borulardan içime suyu verileceği duyurulmuştu. Çeşme açılışından sonra ise şebeke suyu akmaya başladı.

Yapılan çeşmede neden içme suyu yerine şebeke suyu aktığını Ataşehir Belediye yetkilerden bir cevap alamadık. Bizde durumu İSKİ müdürlüğüne sorduk. Verilen bilgiye göre Kayışdağı Maltepe sınırı içerisinde olan yamaçtan yaklaşık 27 çeşmeye borularla yıllardır İSKİ tarafından su veriliyor. Ayrıca bu çeşmelerin ve su havzasının yasal alarak bir Vakıf sahipleniyor. Kayışdağı parkı girişine yapılan çeşmeye daha önce şebeke borusu döşenmiş. Fakat Kayışdağı havzasındaki yetersiz sudan dolayı 27 çeşmeye verilen suyun yeterli tazik olmadığı için 6 çeşmede su verilmiyor. Bundan dolayı Ataşehir Belediyesi’nin görkemli açılış yapıp içme suyu akacağı dediği çeşmeye bu sebepten dolayı içme suyu verilmiyormuş.

Göz Atın

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, İtfaiyecilik Haftası Mesajı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, 25 Eylül – 1 Ekim İtfaiyecilik Haftası dolayısıyla ilgili bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir