Anasayfa / Gündem / Kars’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü

Kars’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü

Kars’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı Kars Valilik Binası önündeki tören alanında düzenlenen törenlerle kutlandı.

Atatürk Anıtına Kars Valisi ve aynı zamanda Kars Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz ve 14’üncü Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Özgür Nuhut çelenk sunarken, Tren Garı’nın önündeki Kazım Karabekir Paşa Anıtına ise Vali Yardımcısı Mehmet Zahid Doğu, Kurmay Başkanı Albay Murat Şenel ve Belediye Başkan Yardımcısı Musa Aydemir tarafından çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Vali/Kars Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz, günü anlam ve önemine dair bir konuşma gerçekleştirdi.

Vali/Kars Belediye Başkan Vekili Sayın Türker Öksüz; bugün, Serhat şehir Gazi Kars’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıldönümünü kutlamanın gurur ve sevincinin yaşandığını, bugünün Gazi Kars’ın Türk milletinin ezansız ve bayraksız olamayacağını, hürriyetsiz yaşayamayacağını, esaret zincirlerini parçalayarak kazanılan zafer ile tüm dünyaya ilan ettikleri gün olduğunu belirtti.

Göz Atın

Ataşehir Belediye Bütçesinden Basına Ayrılan Paralar Nereye Harcandı?

İstanbul Ataşehir İlçesinde çalışan yerel Gazeteciler, Ataşehir Belediyesi’nin bir yıldır kendilerine reklam verilmemesine tepki gösterdiler. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir