DOLAR 31,1482 % 0.14
EURO 33,8504 % 0.14
STERLIN 39,5752 % 0.21
FRANG 35,4407 % 0.27
ALTIN 2.036,61 % 0,22
BITCOIN 1.788.335 7.092

KAISİAD Tanıtım Günleri Sonrası Açıklama Yaptı

Yayınlanma Tarihi : Google News
KAISİAD Tanıtım Günleri Sonrası Açıklama Yaptı

Merkezi İstanbul Esenyurt’ta bulunan Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği (KAISİAD) Başkanı Orhan Gökçe ve yönetimi 13 Kasım Çarşamba günü Dernek merkezinde basın açıklaması yaptılar.

Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İş Adamları Derneği (KAISİAD) öncülüğünde bu yıl 29 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında 4’üncüsü düzenlenen “Kars, Ardahan, Iğdır Tanıtım Günleri” tanıtım etkinliği sonrası 10 Kasım’da İstanbul Anadolu yakası bölge STK yöneticisi toplantı yaparak tanıtım günlerinde destek verdikleri KAISİAD’ı eleştirerek hesap vermeye davet etmişlerdi.

KAISİAD Başkanı Orhan Gökçe yaptığı açıklamada ” ilkini 2016 Beylikdüzü meydanında akabinde 2017, 2018 ve en son 4. tanıtım günleri etkinliğimizi Maltepe’de yaptık. Tanıtım günlerinde Kars, Ardahan, Iğdır’ı tanıtmak KAISİAD tekelindeymiş gibi bir olgu oluştu bu yanlıştır herkes yapabilir. Biz tanıtım günlerini yaparken para kısmına bakmadık, etkinliğin illerimize katacağı marka değerine önem verdik. Organizasyon firması bize 65 bin TL verdi. Ayrıca organizasyon firması sahne için 20 bin TL verdi. Organizasyon firması toplamda 85 bin TL verdi. Biz sahne sanatçılarına kendimizde ayrıca 20 bin TL verdik. Toplamda sahne sanatçılarına 40 bin TL verdik. Bazı kişiler işin çerçilik kısmının peşinde, biz bu işin çerçilik kısmı ile uğraşmadık bizlerin bunada ihtiyacı yok. Öyle ortada 500-600 bin rakamlar konuşuluyor bu doğru değil. Ekisimiz varmı var, insanın olduğu her yerde hata olabilir. Bölge illeri tarihinde yapılmış en büyük Kars, Ardahan ve Iğdır tanıtım etkinliği olmuştur. Orda parayı düşünen adamın işi olmaz, vizyonuda olmaz. Bazı arkadaşlar bundan sonra falanca Dernek ile yapacakmış. Arkadaşlar bu etkinlikleri herkes yapabilir. Keşke hepsi yapsın bunda mutlu oluruz destekte veririz. İBB’ye tanıtım günleri için bu yıl 23 başvuru yapılmış iki tanesine izin verilmiş, gerisi red edilmiş. KAISİAD çatı olduğunu kanıtladı. Geçen hafta yapılan bir toplantıda hakkımızda bir sürü ithamda bulunuldu. Biz hiç bir şahıstan destek istemedik, yardım edin demedik. Etkinliğin etkisini görünce orda resim çektirip, siyasi rol çalmaya çalıştılar. Biz arkadaşlar öğrencilere burs vereceğiz derken, organizasyon firmasından alacağımız 65 bin TL dışında bir gelir olursa onuda burs verebiliriz yada derneklerle paylaşabiliriz diye belirttik” dedi.

YORUM YAP