DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

İstanbul Posoflular Derneği’nden Öğrencilere Giyecek Yardımı

Yayınlanma Tarihi : Google News
İstanbul Posoflular Derneği’nden Öğrencilere Giyecek Yardımı

Merkezi İstanbul Güngören’de bulunan Ardahan İli Posoflular Derneği, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırmak için kışlık giyecek yardımında bulunuyor.

Kuruluşundan beri yaptıkları çalışmalarla tüm sivil toplum kuruluşlarında parmakla gösterdikleri çalışmalara imza atıyor. Posof’da ve İstanbul’da yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencileri tesbit ederek kışlık giysi yardımı yaptılar. Dernek merkezinde dernek başkanı Aydın Karadağ öncülüğünde yönetim kurulu “Çocuklarımız Üşümesin ” bağış kampanyasında elde edilen paralarla alınan kışlık giyecekleri tek tek hazırlayarak her öğrenciyi baştan aşağıya donatacak kışlık giyecekleri bizzat hazırlayarak paketlediler. Dernek başkanı Aydın Karadağ yapılan yardım kampanyası hakkında bilgi verirken ” Posoflular derneği olarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak adına “Çocuklarımız Üşümesin” Kampanyasını kurduk. Posof İlçe milli eğitim müdürlüğümüzle koordineli çalışarak ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi belirlendi. İstanbul’da bulunan ihtiyaç çocuklarımızıda bu kampanyaya dahil ettik. Bu kampanyayı duyurduğumuzda Posof’un Yurt içi ve Yurt dışında yaşayan tüm değerleri yardıma koşarak destekelerini esirgemediler. Posofda bulunan 118 öğrencimizle İstanbul’da bulunan 28 öğrencimize baştan aşağı giydirerek kışlık giyeceklerini karşıladık. İlk, orta ve lise öğrencilerinin oluşan ihtiyaç malzemelerde her öğrencimize Kaban, Bot, Kazak, Bere, Atkı ve eldivenler yönetim kurulu olarak tek tek paketleyip hazırladık. 23 Bin TL üzerinde tutan kaliteli tüm malzemeler sahiplerine ulaşıyor. Çocuklar Üşümesin kampanyamıza destek veren Hollanda Serhat Vakfı Başkanı Hikmet Tikici ve yönetim kurulu üyelerine , Veysel Yıldırım, Kenan Yıldırım, Durak Akar başta olmak üzere çok sayıda hemşerilerimize canı gönülden şahsım ve yönetim kurulumadına teşekkür ederim”dedi.

İstanbul Poosflular derneği Daha önceden sılai rahime Posofsporun tüm ihtiyacını karşılamış, okullara bilgisayar yardımı yaparak adından sıkca söz ettiriyor. Bu kampanyanın sonundada öğrencilere “Kırtasiye yardımı kampanyası” içinde kollar sıvandı.

İstanbul Posoflular Dernek Başkanı Aydın Karadağ yaptığı açıklama şöyle:

Bu kampanyayı duyurduğumuzda Posof’un Yurt içi ve Yurt dışında yaşayan çok sayıda hemşehrimiz desteklerini esirgemediler. Posof’ta bulunan 118 öğrencimizle İstanbul’da bulunan 28 öğrencimize baştan aşağı giydirecek kışlık giyecekleri hazırlandı.
Derneğimizin öncülüğünde başlatılan dernek üyelerimizden ve Posof’taki okullarda okuyan öğrenci kardeşlerimize ısıtan kampanyamızda kışlık BOT, KABAN, KAZAK-HIRKA, BERE, ATKI VE ELDİVENDEN oluşan kıyafetler Posof Milli Eğitim Müdürlüğümüzle koordineli olarak belirlenen İSİMLERE tek tek özel olarak hazırlanan paketler okullara göre ambalajlandı. Bu hediyeler önümüzdeki hafta başı derneğimizce GÖREVLENDİRİLEN ARKADAŞLARIMIZ tarafından okul müdürlüklerine teslim edilecektir.
Çocuklar Üşümesin kampanyamıza destek veren Hollanda Serhat Vakfı Başkanı değerli ağabim Hikmet Tikici ve yönetim kurulu üyelerine , Veysel Yıldırım, Kenan Yıldırım, Durak Akar başta olmak üzere çok sayıda hemşehrilerimize canı gönülden şahsım,yönetim kurulum ve tüm Posoflular adına çok teşekkür ederim, herkesten Allah razı olsun.Her zaman iftiharla söylüyorum ” Posoflu olmak bir ayrıcalıktır.”

İSTANBUL POSOFLULAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU

YORUM YAP