Anasayfa / Dünya / İsrail Savunma Bakanı: İran’ı vurmaya hazırız

İsrail Savunma Bakanı: İran’ı vurmaya hazırız

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, ”Tahran’ı vurmaya hazır mısınız?” sorusuna ”Evet’ cevabı verdi. İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, geçen hafta Basra Körfezi’nde bir gemiye yapılan SİHA saldırısının ardından İran’ı vurmaya hazır olduklarını söyledi.

Bahsi geçen saldırıyı Tahran üstlenmese de İsrail, İran’ı sorumlu tuttu. Ynet’e konuşan İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, ”Tahran’ı vurmaya hazır mısınız?” sorusuna ”Evet” yanıtını verirken İran’ın tüm dünyaya tehdit oluşturduğunu ifade etti. Gantz, ”İran, İsrail’e birkaç cephede birden tehlike oluşturuyor ve Lübnan ile Gazze’deki varlığını artırıyor. Suriye’ye milisler gönderiyor ve Yemen’de de destekçileri var. İran hem bölgesel hem de küresel bir problem” diye konuştu. ”Artık sözler yeterli değil, harekete geçme zamanı geldi” diyen Gantz, ”Diplomatik, ekonomik ve hatta askeri hamlelerin zamanı gelmiştir. Öbür türlü saldırılar devam edecek” diye konuştu.

Göz Atın

Rusya’dan doğal gaz alımında “Ruble” dönemi başlıyor

Rusya Devlet Başkanı Putin, ülkesinden doğal gaz alımının Ruble cinsinden yapılmasını öngören kararnameyi imzaladı. Ancak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir