Anasayfa / Gündem / Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş tutuklandı

Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş tutuklandı

İçişleri Bakanlığı tarafından 15 Mayıs’ta yerine kayyum atanarak gözaltına alınan Iğdır Belediye Eş Başkanı Yaşar Akkuş, tutuklandı. Akkuş, Iğdır Cezaevi’ne gönderildi.

3 gündür İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutulan Akkuş, sabah saatlerinde adliyeye getirildi. “Örgüt üyesi olmak” iddiasıyla savcılığa ifade veren Akkuş, tutuklama talebiyle sevk edildiği Nöbetçi Sulh Hakimliği’nce tutuklanarak Iğdır Cezaevi’ne gönderildi.

Eş Başkan Eylem Çelik ise İl Emniyet Müdürlüğü’nde tutuluyor.  Iğdır Belediyesi Eş başkanları Eylem Çelik ve Yaşar Akkuş, İçişleri Bakanlığı tarafından 15 Mayıs’ta görevden uzaklaştırılarak yerlerine kayyum atandı. Çelik ve Akkuş hakkında yürütülen soruşturmaya da gizlilik kararı konuldu.

Akkuş, gözaltına alınırken, “Çalmadık, çırpmadık, yemedik sizlere de yedirmedik, bu size dert oldu. En büyük gücümüz halkımız ve gülüşümüz. Bu da size dert olsun. Baş eğmedik, eğmeyeceğiz de” demişti.

Dün de Altınova Belediye Eş Başkanı tutuklanmıştı. Öte yandan 15 Mayıs’taki atamalarla birlikte kayyum atanan HDP’li belediye sayısı 45’e yükseldi.

 

 

Göz Atın

Ataşehir Kent Park, Çöp Park Oldu..!

İstanbul Ataşehir ilçesinin vizyon projeleri arasında yer alan Kent park proje alanı şu anda çöp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir