Anasayfa / Gündem / İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ataşehir’e Geliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Ataşehir’e Geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 16 Haziran 2022 Perşembe günü Ataşehir’de çeşitli açılış programlarına katılacak.

ANADOLU YAKASI’NIN EN BÜYÜK BAHÇE MARKETİ ATAŞEHİR’DE AÇILIYOR!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Ataşehir Belediyesi’nin ortak projesi olan Ataşehir Bahçe Market, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin katılımıyla 16 Haziran Perşembe günü kapılarını açıyor. 7 bin metrekare alan üzerine kurulu Bahçe Market’te çiçek, sebze, meyve, bahçecilik ekipmanları vb. çok sayıda ürün İstanbullulara sunulacak.

Atatürk Mahallesi’nde 7 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Ataşehir Bahçe Market’te “bahçeye dair her şey” bulunacak. Dış mekân ve iç mekân süs bitkileri, yazlık, kışlık mevsimlik çiçekler, sebze, meyve fideleri gibi birçok ürün ile bahçe ekipmanlarının da satışı yapılacak.

Market içerisinde; kapalı-açık bitki satış ve depolama alanlarının yanı sıra kafe, çocuk parkı, atölye, idari ofisler ve otopark da yer alıyor

Projeyi İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan İstanbul Ağaç ve Peyzaj Anonim Şirketi, Ataşehir Belediyesi ortaklığı ile gerçekleştiriyor.

ATAŞEHİR SPOR PARKINA KAVUŞUYOR

Gençler başta olmak üzere tüm Ataşehirlilerin sporla iç içe olacakları, Esatpaşa Mahallesi’ndeki Spor Parkı’nın yapımı tamamlandı. Park, İBB Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu ve Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’nin katılımıyla 16 Haziran’da açılacak.  

Ataşehir Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi arasındaki iş birliği güçlenirken, ilçe halkına sunulan hizmetlerin çeşitliliği de artıyor. Bu kapsamda İBB’nin Esatpaşa’da yapımını sürdürdüğü, 12 bin 463 metrekarelik alan üzerine kurulu Spor Parkı da hizmete giriyor.

Esatpaşa Spor Parkı’nda;

  • 5 bin 800 metrekarelik futbol sahası,
  • 350 seyircilik tribün,

125 metrekarelik fitness alanı,

  • 525 metrelik yürüyüş parkuru,
  • 380 metrekarelik çocuk oyun alanı,
  • Sporcu ve hakemler için giyinme ve dinlenme odaları ile
  • İdari hizmet binası yer alıyor.

Amatör Futbol Kulüpleri’nin futbol karşılaşmalarına sahne olacak parkta ayrıca her yaştan sporseverler için açık hava aletleri de bulunuyor. Ataşehirliler alanda hem spor yapabilecekler hem de oturma mekânlarında çocukları ile keyifli vakit geçirebilecekler.

Avrupa Birliği kapsamında yapılan çok sayıda araştırma, ülkemizde fiziksel aktiviteye yeterince zaman ayrılmadığını gösteriyor. Eurostat’ın yayınladığı  2019 tarihli bir araştırmaya göre, İzlanda yüzde 60’lık oranla listenin başında yer alıyor. Ardından yüzde 54’le Norveç, yüzde 52 ile Finlandiya geliyor. Almanya’da haftada 2,5 saat spor yapanların oranı yüzde 48. Rapora göre, Türkiye yüzde 4 ile en az spor yapan ülke. Ataşehir Belediyesi olarak daha fazla sayıda yurttaşımızın spor yapması için yatırımlarımızı ve projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz.

 

Göz Atın

Ataşehir Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi Yıl Sonu Heyecanı

İstanbul Ataşehir Belediyesi’nin, 10 – 17 yaş arasındaki çocukları teknolojik tasarımla buluşturduğu Kayışdağı Yaratıcı Çocuk …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir