Anasayfa / Gündem / Hüseyin Hışman Denetimdeydi..!

Hüseyin Hışman Denetimdeydi..!

Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Hüseyin Hışman, Ataşehir ilçesinde normaleşme sürecinde denetimleri aralıksız sürdürüyor.

Koronavirüs salgını sürecinde bu hafta başından itibaren normalleşmenin başlamasıyla birlikte pek çok işyeri ve işletme yeniden faaliyete başladı. Gerekli tedbirleri alan Ataşehir Belediyesi; ilaçlama, denetim ve kontrol çalışmalarını artırdı.

Pandemi önlemleri kapsamında faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi ve dernek lokalleri hafta başından itibaren tek tek denetlenerek hijyen kontrolü yapılıyor.

Bu süreçte hiç ara vermeden sürecek denetimlerde; çalışma saatleri, sosyal mesafenin korunması, ortam temizliği, hijyen koşulları, çalışanların maske ve eldiven kullanımları kontrol ediliyor.

İlçedeki ilaçlama çalışmaları ise; ibadethane, sağlık kuruluşları, toplu kullanım alanları, kuaför, berber ve güzellik salonları, toplu ulaşım durakları, minibüsler, taksiler, parklar, muhtarlıklar, noterler, dernek büroları ve spor sahalarında periyodik aralıklarla sürüyor.

Ayrıca insan sağlığını olumsuz etkileyen haşerelere karşı rutin olarak sürdürülen ilaçlama çalışmalarında da; sokak mazgalları, rögarları ve çöp konteynerleri ilaçlanıyor.

Salgın nedeniyle sokağa çıkamayan 65 yaş üstü, engelli ve kronik rahatsızlığı olan ihtiyaç sahibi vatandaşlara kuru gıda kolisi ve sıcak yemek dağıtımı da devam ediliyor.

 

Göz Atın

Ataşehir ve Monheim Belediyeleri Arasında Sektörel İşbirliği Protokolü

Kardeş Belediyeler olarak bugüne kadar kültür, sanat ve eğitim alanlarında işbirliği yapan Ataşehir ve Monheim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir