Anasayfa / Son Dakika Haberleri / HDP Ardahan: Alkollü eğlence işletmeleri kent merkezi dışına taşınsın

HDP Ardahan: Alkollü eğlence işletmeleri kent merkezi dışına taşınsın

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Ardahan İl Teşkilatı, şehrin göbeğinde yer alan ve birçok olumsuz olayın yaşanmasına yol açan alkollü eğlence işletmelerinin kent merkezi dışına taşınması için bir imza kampanyası başlattı.

Ardahan’da Kaptanpaşa Mahallesinde geçtiğimiz hafta çıkan kavga sonucunda genç yaştaki bir kişinin yaşamını yitirmesi, kamuoyunda tepki seslerinin yükselmesine neden oldu. Şehir dışından gelen vatandaşların hemen hemen hiç uğramadığı eski adıyla Kars Caddesi olarak anılan muhitte gazinolardan dolayı çevredeki işyeri sahipleri ve halk da oldukça rahatsızlık duyuyor.

Bölgedeki itici profilin artık değişmesini isteyen esnaflar, son yaşanan ölümlü kavganın kırılması noktası olduğu görüşündeler. Devlet yetkililerini göreve çağıran Kaptanpaşa Mahallesi sakinleri ve çok sayıdaki işletmenin sesine ilk olarak kulak veren HDP oldu.

Söz konusu mevzuda hassasiyet göstererek bir girişimde bulunan HDP İl Örgütü, üyeleriyle birlikte hem esnafla buluştu hem de Valilik ve Belediyeye başvuru yaparak müzikli eğlence yerlerinin toplumu rahatsız etmeyecek noktalarda çalışmalarını sürdürmelerini talep etti. Konuya dair bir açıklama yapan HDP Ardahan İl Başkanı Avukat Yaşar Kaya, başlattıkları imza kampanyasına bütün Ardahanlıların destek vermesi gerektiğini ayrıca Belediye ve Valiliğinde bu istekleri karşısında harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Özgür Evliyaoğlu ardahanhaber.com.tr

Göz Atın

TÜİK açıkladı; En düşük gelirli iller Van, Muş, Bitlis, Hakkari

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) En düşük gelir ve yoksulluk oranının en yüksek olduğu iller ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir