DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

Hakan Arıkaya: Ataşehir’in Menfaatine Olacak Her İşte Varız

Yayınlanma Tarihi : Google News
Hakan Arıkaya: Ataşehir’in Menfaatine Olacak Her İşte Varız

MHP Ataşehir Belediye meclis üyesi Hakan Arıkaya, Serhat Yaşam Dergisi sahibi Erkan Sarıkaya’ya  önemli açıklamalar yaptı. Hakan Arıkaya ”2023 Türkiye vizyonunda Ataşehirinde yer almasını istiyorum” dedi.

Serhat Yaşam: Hakan Arıkaya kimdir?

Hakan Arıkaya: 1984 doğumluyum. Aslen Çankırı Çerkeş nüfusuna kayıtlıyım. Doğma büyüme Ataşehir İçerenköyde ikametgah etmekteyim. Esnaflık ve Ticaret işiyle uğraşmaktayım. Aynı zamanda Mimarlık mesleğimide devam ettirmekteyim. 2019 yerel seçimlerde Cumhur itifakı listesinden Ataşehir Belediye meclis üyesi seçildik. Ataşehirli hemşehrilerimize hizmet etmek için elimizden gelen gayret ve çabayı gösteriyoruz.

Serhat Yaşam: Siyasi geçmişinizden bize bahsedermisiniz?

Hakan Arıkaya: 2004-2006 yıllarında İçerenköy Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. Daha sonra Ataşehir Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptım. Sonrası İstanbul Ülkü Ocakları Başkan yardımcılığı, Anadolu yakası Ülkü Ocakları bölge Başkanlığı yaptım. Daha sonrası Milliyetçi Hareket Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığında görev aldım. 2018 yılında milletvekili adaylığım ile birlikte mevcut görevlerimden istifa ettim. 2019 yılından itibaren MHP Ataşehir Belediye meclis üyesi olarak görevimize devam ediyoruz.

Serhat Yaşam: Ticaret işiylede uğraşıyorsunuz. Yaptığınız işleri anlatabilirmisiniz?

Hakan Arıkaya: İnşaat işleriyle yoğun şekilde çalışıyoruz. Ayrıca kendi işlerim var. Kat karşılığı bina inşaatlarımız var. Maltepede bir Cafe Restaurantımız var onuda işletiyoruz.

Serhat Yaşam: Ataşehir Belediyesi çalışmalarını nasıl görüyorsunuz?

Hakan Arıkaya: Ataşehir 17 mahalleden oluşuyor. Ataşehir mahallelerinde imar sorunu çözülmeden sorunların çözüldüğünü söyleyemeyiz. CHP ve AK Parti imar sorunu çözümü konusunda samimi olduğunu söylüyorlar bizde takip ediyoruz. Nisan-Mayıs aylarında İBB’de Ataşehir imar planları ne olacak bekleyip göreceğiz. MHP olarak bunun takipçisi olacağız. Yeni Çamlıca ve Ferhatpaşa mahallesi genelikle buralarda sorunlar var. Yenisahra ve Barbaros Mahallelerinde imar planları olmasına rağmen Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Sadık Semih Kayhan’da yeni açıkladı ruhsat başvurusu yok. Fikirtepe’de yaşanan sorunların Ataşehir’de yaşanmaması için Belediyenin aktif rol almasını istiyoruz. Onuda şu şekilde yapabilirler. Mahallelerde danışmanlık bürolorı açarak vatandaşı Müteahhitlerle baş başa bırakmadan vatandaşı koruyan bir yaklaşımla Belediyenin öncü olması gerekiyor. Yada İBB’nin iştirakı olan KİPTAŞ ile Ataşehir Belediyesi bu mahallelerde konut yapabilir.

Serhat Yaşam: Ataşehir Belediye meclis toplantılarında, İBB meclisinde Ataşehir imar planlarına engel olunduğu iddia edildi. Bu konuda görüşleriniz nelerdir?

Hakan Arıkaya: İBB meclisi komisyonunda bu işlerin geçmediğini dile getiriyorlar. Daha önce konuşmalarımdada dile getirdim. MHP olarak Ataşehir’in menfatine olan her projeye destek oluruz. AK Partili belediye meclis gurubununda bu şekilde yaklaştıklarını düşünüyorum. Cumhur ittifakı Ataşehirin menfatine olan projelere evet der. MHP olarak önümüzdeki süreçte Ataşehir’n 17 mahallesinde olan imar durumunu yerel basın aracılığı ile vatandaşa anlatacağız. MHP olarak vatandaşın yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz.

Serhat Yaşam: Boğaziçi Üniversitesinde yaşanan olaylar konusunda düşünceleriniz nelerdir?

Hakan Arıkaya: Eylemlere baktığımız zaman bilindik seneryo var ortada. 2013-2014 yılında yaşanan gezi parkı organizasyonu sanki bu prova devam ediyor. Gözaltına alınanlara baktığınızda 514 kişi gözaltına alınıyor. Bu kişilerden sadece 15 tanesi öğrenci geriye kalan 495 kişi çeşitli örgütlere, marjinal guruplara, radikal guruplara mensup oldukları tesbit edildi. Şu anda gözaltına alınan hiç bir öğrenci yok. Bakıyorsunuz öğrenci göstericilerin yanında siyasi parti temsilcileri yer alıyor. Öğrencilerin yanında yer almaktan çok bunu ülkemizin aleyhine kulanmak isteyenlerin işine yarıyor. Tartışma konusu olan Rektör kanunlara uygun atanması yapılmış. Bundan önceki Rektörde bu şekilde atanmış. Boğaziçi Üniversitesi eylemleri Rektör ataması için yapıldığı görünüyor ama niyet ve amaç açık artada görünüyor. Geçen hafta Kabe resmi yerlerde sergilenerek müslüman bir ülkede bunu yaparak halkı kışkırtmak istiyorlar. Biz bu oyuna gelmemek için gerekli mercihlerde ve sosyal medyada açıklamalarımızı yapıyoruz. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli bu konuda Ailelere çocuklarına sahip çıkma çağrısı yaptı. Öğrenci gösterilerini iyi incelemek gerekir. Bu olayların yurt dışı kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Serhat Yaşam: MHP Ataşehir İlçe Başkanlığı çalışmaları hakkında bilgi verebilirmisiniz?

Hakan Arıkaya: Milliyetçi Hareket Partisi  Ataşehir’de Cumhur ittifakı ile beraber çalışmalarını yürütüyor. MHP Ataşehir’de 52 yıllık kurumsal kimliği ile kan bağışı, Dernek ziyareti, partiye üye yapma ve sokak hayvanlarına yönelik projelerimizle çalışmalarına devam etmektedir. Pandemi sürecinde ihtiyaç sahibi Ailelerin ihtiyaçlarını giderdik. 2023 Türkiye vizyonunda Ataşehirinde yer almasını istiyorum. Her iki belediye Başkanın söz verdikleri projelerini takip ediyoruz. Verilen sözlerin tarihlerini bekliyoruz. Bunları yeri ve zamanı geldiğinde açıklayacağız. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Ataşehir Belediyesi ziyaretine katılmıştım. İmamoğlu’nun Ataşehir için verdiği sözler vardı. Kendisinin 2021 Haziran ayına kadar yapılması konusunda verdiği sözler var. Onlarıda bekliyoruz. Tabi Pandemi süreci var. Devlet Belediyelere iller Bankası aracılığı ile verdiği gelirin %50’sini kesiyor. Fakat Belediyeler vatandaşlardan vergi alıyor. Son yapılan yapılandırmada Belediyeler önemli bir gelir sağladı.

Serhat Yaşam: Pandemi sürecini nası görüyorsunuz?

Hakan Arıkaya: Sadece biz değil bütün Dünya ilk defa böyle bir şey ile karşılaşıyor. Daha önce böyle olağan üstü bir şeyle nasıl mücadele edeceğimizi bilmediğimiz bir salgın ile mücadele ediyoruz. Hastaneler ve acil hastaneler yapıldı. Devlet olarak tüm imkanlarımız seferber edildi. Tabi aksaklıklar vardır, olmuşturda toplum olarak bunu çabuk atlatığımızı düşünüyorum. Can kayıplarımız var, Hastanelerde yatanlar var, yoğun bakımda halla hastalarımız var. Maske, Mesafe ve temizlik kuralarına uyarak Aşılamanın sona ermesini ve süreç Mayıs- Haziran aylarında bitmiş olacak. Ülke olarak güzel günler inşallah göreceğiz.

Serhat Yaşam: Son olarak eklemek istediğiniz bişey var mı?

Hakan Arıkan: Biz Miliyetçi Hareket Partisi olarak ve Ülkü Ocakları olarak Ataşehir’de biz bütün olarak, Ataşehir menfaatlerinde yapılacak her işte olacağımızı ve Ataşehir’in menfatine olacak her işte varız.

 

YORUM YAP