Anasayfa / Gündem / Göle’de Koronavirüs Salgını Patlama Yapabilir!

Göle’de Koronavirüs Salgını Patlama Yapabilir!

Ardahan Göle ilçe merkezinde Koronavirüs (Covid-19) vakası görülmediği için yerel yöneticiler ve vatandaşların uyarılara aldırmadıkları görülüyor.

Dünyada ve ülkemizde çok tehlikeli bir Koronavirüs salgını olduğunu, Göle’deki görüntüler bu durumu unutmuşa banziyorlar. Göle Belediyesi tarafından yapılan ağaç dikme töreni görüntelerinin yankıları devam ediyor.

Göle Belediyesi Cuma günü ilçe merkezinin en işlek Caddesi’nde yoğun bir katılım ile sosyal mesafeyi ve uyarıları hiçe sayarak ağaç dikme töreni düzenlemişti. Ağaç dikme töreninde Göle Kaymakamı Cevat Gün konuşmasında vatandaşları kuralara uyması konusunda bilgilendirip uyarıyor. Ama Cumhurbaşkanın Göle temsilcisi ve ilçenin mülkü amiri olan Kaymakam karşısında herkes bitişik ve toplu halde kimsede istifini bozmuyor. Kaymakamda ”Ey ahali derhal herkes birer metre aralıkta kalsın yoksa tören yaptırmam”demiyor. Göle Belediye Başkanı ilhan Gültekin, sosyal medyada paylaşılan video görüntelerinde ağaç dikme töreninde etrafındaki vatandaşları tören alanına çağırdığı duyuluyor. Başkan Gültekin, son günlerde Göle sokaklarında toplu halde çekilmiş resimler paylaşarak hizmet verdiğini belirtiyor.

Göle 53 Köyü, bir Beldesi olan Ardahan ilinin en büyük ilçesidir. Ayrıca Nisan ayında başta İstanbul olmak üzere Göle köylerine Büyükşehirlerde yaşayan emeklilerin geldiği önemli bir insan sirkülasyonun olduğu bir aydır. Kaymakamlıklardan izin alıp Göle’ye gidenlerin sayısıda azımsanmayacak kadar bir artış görünüyor. Göle’de Koronavirüs vakası olması durumunda hergün 53 köyden ilçe merkezinde resmi kurumlarda işini haletmek isteyen vatandaşlarında bu ölümcül virüsü köyüne taşıma durumu vardır. Göle köylerinde büyük çoğunluğu 65 yaş üstü vatandaşlar yaşıyor.

Göle’de başta yerel yöneticilerin Koronavirüs vakası görülmedi diye rehavete kapılıp kural, uyarı tanımaz tavır ve uygulamaları büyük bir yaşlı insan nüfusunu barındıran Göle köylerini tehlikeye atıyor.

 

Göz Atın

Pandemi Döneminde Patates ve Soğana Talep Arttı

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz yüzünden artan işsizlik ve geliri düşük olan vatandaşların gıda alışverişlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir