Anasayfa / Son Dakika Haberleri / GÖLE-FED Başkan Adayı Gökhan Karakoyun Açıklama Yaptı

GÖLE-FED Başkan Adayı Gökhan Karakoyun Açıklama Yaptı

Merkezi İstanbul Esenyut’ta bulunan Ardahan ili Göle Dernekler Federasyonu ( GÖLE-FED) Başkan adayı Gökhan Karakoyun 26 Haziran’sa yapılacak kongre öncesi açıklama yaptı.

Gökhan Karakoyun açıklaması şöyle:

Değerli Göle’li Hemşerilerim
Malumunuz 28.04.2022 PERŞEMBE günü yapılan Göle federasyon genel kurul toplantısı ile ilgili çok şey yazıldı çizildi.
Bu sürecin nasıl geliştiği ile ilgili bir açıklama yapma gereği duyduk.
Federasyon yönetiminden seçim ilanı taleplerimiz doğrultusunda yapılan yönetim toplantısı ile bir karar alan federasyon HAFTA İÇİNDE VE BAYRAM ARİFESİNE genel kurul çağrısı yaptı; bunun üzerine köy dernek başkanlarımız ve aday olan diğer adaylar ile birlikte konuya itiraz ettik.
Fakat alınan karar değiştirilmedi.
Sayılı gün tez geçer misali gün geldi çattı.
Federasyon yönetimine itirazlarımızı sürdürdük 27.04.2022 Çarşamba günü benimde içinde olduğum ve diğer adaylar Eren KÜPELİ ve Yımaz YENİ ile beraber federasyon sözcüleri Engin SARIKAYA ve Önder KAYA ile Ardahan kültür evinde toplantı yaptık.
Federasyon sözcüleri STK larda İlk kurultayların çoğunluk sağlanmadığından dolayı yapılmayacağını düşünerek Göle-Fed merkezi olan ofisin genel kurul adresini gösterdiklerini söylediler.
Bu toplantıdan alınan karar da ilk kongrenin yapılamayacağı ve ikinci kongrenin 26.06.2022 olan tarihinin mayıs ayı içinde ki bir Pazar günü olması idi. Bu görüşmede çıkan ortak karar 26.06.2022 tarihinin bayramdan sonra bütün adaylarla oturularak geriye doğru uygun bir tarihe revize edilerek hep birlikte Gölemize yakışır bir kurultay yapmaktı.
Bu toplantıyı kendi ekip arkadaşlarımız ile yaptığımız görüşme sonucunda ARİFE GÜNÜ -HAFTA İÇİ- VE 800 DELEGESİ OLAN ESENYURT UN EN YOĞUN NUFUSUNA SAHİP SİYASETEN ESENYURT’U YÖNETEN GÖLE TOPLUNUN 30 M² BİR OFİSTE TABURE ÜSTÜNDE SEÇİME GİTMESİNE RAZI OLMAYACAĞIMIZDAN DELEGELERİMİZE KATILMAMALARI YÖNÜNDE ÇAĞRIDA BULUNDUK.
Fakat bizimle beraber bu süreci izleyen aday Eren KÜPELİ ise seçimin olacağına dair çağrı da bulundu.
Bunun üzerine o gün oraya toplanan emekçi Göleli hemşerilerimiz yanlış bilgilendirmeden dolayı istenmeyen görüntülere şahit olmuş ve bu bizleri üzmüştür.
Bir taraftan seçim tarihleri ile ilgili doğru kararlar vermemiş bir kurum,
diğer tarafta ise Gölenin itibarını ve konumunu düşünmeden nasıl olsa kimse seçime katılmıyorken seçim alıp Başkan olayım derdindeki bir aday.

Ayrıca biz diğer adayların seçime katılmadığını ve engelediğimizi belirten bazı beyanları üzüntüyle okuduk. Oysa ben Gökhan KARAKOYUN olarak beni destekleyen 21 köy dernek başkanımızla saat 12 ‘de kongrenin yapılacağı merkeze gelip bizzat son ana kadar yanımdaki dernek başkanlarıyla birlikte bekleyen kişilerden biriydim.

Bunların yaşanmaması adına her ne kadar da mücadele etmiş olsak bile yinede Güçlü Göle toplumunu meydan da hak etmediği bu durum adına üzgünüm.

tabure üzerinde bir genel kurulu reva gören bir anlayışın asla bir parçası olmadık ve olmayacağızda.

Tabii birde bu süreci takip edip nasıl provoke ederim derdindeki bazı kripto gazetecilerimiz var. kendilerini sözde Göle sevdalısı olduklarını belirtip ve Gölemize bu durumu yaşatmak İçin de ellinde geleni yapıp başarılı olmayınca yalan yanlış bir mağdur edebiyatı algısı oluşturmak amacıyla başta Esenyurt ilçesi ve Erzurum, Ardahan ve çevre ilerdeki yerel gazetelerin manşetlerinde Gölemize aciz gösterme çabalarınıda ayrıca kınıyorum

Değerli Göle’li hemşerilerim biz tüm bu yaşanan rezaletin yaşanmaması İçin elimizden geldiğince bütün çabalarımızı gösterdiğimizi bilmenizi isterim. Ben Gökhan KARAKOYUN ve ekibim olarak hiç bir zaman 30m2 bir alanda tabure üzerinde bir genel kurul yapılmasını hemşerilerimize laik görmedik. biz hiç bir zaman Göle Dernekler federasyonun ismine talip olmadık bizler Göle dernekler federasyonun kendisine talip olarak hemşerilerimize hizmet etmeyi kendimize ilke edindiğimizi siz değerli hemşerilerimin taktirine sunuyorum.Saygılarımla

Göle Federasyonu Genel Başkan Adayı
Gökhan Karakoyun

 

Göz Atın

TÜİK açıkladı; En düşük gelirli iller Van, Muş, Bitlis, Hakkari

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) En düşük gelir ve yoksulluk oranının en yüksek olduğu iller ile …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir