Anasayfa / Sivil Toplum Kuruluşları / Göle Dernekleri Orman Kesimi İçin Toplantı Yaptı

Göle Dernekleri Orman Kesimi İçin Toplantı Yaptı

Ardahan‘ın farklı bölgelerinde yapılan Ağaç kesimini değerlendirmek için 7 Eylül Salı günü Köprülü Beldesi Derneği binasında bir toplantı yapıldı.

Ormanların gelişimini ve kesimlerin kontrol altında tutulabilmesi için komisyon oluşturma toplantısı Köprülü Beldesi Derneği ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıya Köprülü Beldesi Dernek Başkanı Erol Özkurt, Serinçayır Köyü Dernek Başkanı Acar Dağ, Serinçayır Dernek yöneticisi Acer Güven, Durançam Köyü Dernek Başkanı Ercan Bingöl, Kuzupınar Köyü Dernek Başkanı Ersin Aras, Arpeşen Köyü Dernek Başkanı Halit Düz ve Samandöken Köyü Dernek Başkanı Ensar Şahin katılımıyla ortak bir toplantı düzenlendi. Ormanlardaki Ağaç kesimlerin kalıcı bir şekilde engellenmesi, bölgede kaçak kesimin önüne geçilmesi ve bölgede Fidan dikimiyle alakalı oluşturulacak komisyonla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Yapılan toplantıda önümüzdeki süreçte İstanbul Ardahan Kültür Evi, İstanbul Göle Dernekler Federasyonu, İstanbul Göle Derneği ve Göle Kadın Meclisi Derneği’ni sürece dahil etmek için istişare edileceği açıklandı. 10 Eylül Cuma Günü Saat 20:00 da İstanbul Ardahan Kültür Evi’nde toplantı kararı alındı. Yapılacak toplantının amacı Ormanlar için sesiz kalan il, ilçe ve Federasyonu sürece dahil ederek ormanların korunması ve kontrolü sağlamak için komisyon oluşturmak olduğu belirtildi.

Göz Atın

İmamoğlu, 23 Haziran 2019 seçimin 3. yıldönümünde konuştu

Aynı yıl içinde 2 kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir