Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Gazeteci Yazar Sinan Karaçay İlk Kitabı Çıktı

Gazeteci Yazar Sinan Karaçay İlk Kitabı Çıktı

Ardahan Çıldır ilçesi doğumlu Gazetelerde ve sosyal medya aracılığı ile paylaştığı yazılar ile gündemi değerlendiren Gazeteci Yazar Sinan Karaçay ilk kitabı ”Dedemin Gölgesinde” okuyucuları ile buluştu.
Uzun yıllardır Çıldırmanşet Gazetesi ve sosyal medya aracılığı ile paylaştığı yüzlerce yazı ile bölge ve ülke gündemine dair konular hakkında görüşlerini tarafsız ve ilkeli bir duruş göstererek paylaşan Gazeteci Yazar Sinan KARAÇAY ilk kitabını okurlarının beğenisine sundu. Dedesi ile birlikte geçirdiği kırk iki senelik yaşamını anlattığı kitabında ayrı başlıklar halinde yaşanmış onlarca hikayeler ile bölgenin kültür ve tarihine dair bilgilendirici hikayelerin yanında aynı zamanda küçük bir çocuğun penceresinden ayrılan anne ve babaların çocuklarının hissiyatı ve hayata dair korkularının ve çekincelerini anlatarak günümüzde sayıları hızla artan boşanmaların toplumsal ve psikolojik yönlerine dair de önemli mesajları barındıran gerçek yaşam hikâyelerinden yola çıkılarak anlatılan mesajlar veriyor.
Taktim sayfasını Ardahan Üniversitesi kurucu rektörü ve Kafkasya Üniversiteler Birliği KUNİB’in başkanlığını yapan Prof. Dr. Ramazan Korkmaz yazdığı bu roman insanımıza geçmişlerini yad ederek yeniden tazeleme ve anılarını hatırlama fırsatı verirken aynı zamanda hayata dair birçok alanda ciddi bilgiler veren kıymetli bir baş ucu kitabı olma özelliğine sahip bir eser olma özelliğine sahip.
Kitap ile ilgili görüşlerine başvurduğumuz KARAÇAY; ‘’ Yaklaşık bir yıla yakın bir zaman üzerinde çalıştığım bu kitap ile bölgemizi ve zengin kültürümüzü yaşanmış gerçek hikayeler ile anlatarak daha bilinir bir hale getirmek bunu yaparken de merhum dedeme olan vefa borcumu ödemek ve belki de en önemli olarak da günümüzde iki gün içinde evlenip üç gün içerisinde boşanılması neticesinde anne ve baba arasında kalan çocukların hissiyatlarına tercüman olma gayesi ile kaleme almaya gayret ettim.’’ diyerek kitaba dair bilgileri bizimle paylaştı.
Son olarak KARAÇAY ‘’DEDEMİN GÖLGESİNDE adı ile çıkan kitabım ilk olarak 16-17-18 ve 19 Aralık 2001 tarihleri arasında İstanbul Maltepe sahilinde düzenlenecek olan 5.Kars Ardahan ve Iğdır tanıtım Günlerinde okurlarımız ile buluşacak ve burada dost sohbetleri yaparak arzu eden dostlarımıza kitabımı imzalayarak merhaba diyeceğim.’’ Diyerek tüm sevenlerini ve dostlarını bu etkinliğe davet etti.

Göz Atın

İmamoğlu, 23 Haziran 2019 seçimin 3. yıldönümünde konuştu

Aynı yıl içinde 2 kez İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilen Başkan Ekrem İmamoğlu, Türkiye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir