Anasayfa / Gündem / Gazeteci Tülay Karabağ Üçler hayatını kaybetti

Gazeteci Tülay Karabağ Üçler hayatını kaybetti

Ardahan Göle doğumlu NTV editörü Gazeteci Tülay Karabağ Üçler, bu sabah hayatını kabetti. Göle eski TEKEL müdürün kızı olan Tülay Karabağ Üçler, İlk,Orta ve Lise öğrenimini Göle ilçe merkezinde tamamlamıştı. Uzun yıllardır kanserle mücadele eden sağlık habercisi 51 yaşındaki Tülay Karabağ Üçler, bugün sabah saatlerinde İstanbul’da yaşama veda ettiği açıklandı. Tülay Karabağ Üçler, yarın İzmit Kartepe Uzunbey Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

TÜLAY KARABAĞ ÜÇLER KİMDİR?

Tülay Karabağ Üçler, 1969 yılında Ardahan Göle ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Göle Atatürk İlkokulu ve Göle 100. Yıl Lisesi’nde tamamladı. 1988 yılında Ağrı Sağlık Meslek Lisesi’ni bitirdi.

1993 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümünden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimini ‘‘Popüler Kültür Açısından Radyo Televizyon Programcılığı’’ adlı teziyle aynı üniversitede tamamladı. Sekiz yıl Star TV’de Yardımcı Yönetmen, Program Yapımcısı, Haber Prodüktörü ve Muhabir olarak görev yaptı. 2000 yılında NTV’ye geçerek Haber Program Prodüktörü olarak görevine devam etti.

2006 yılından beri ntv.com.tr de Sağlık Muhabiri ve Editörü olarak görev yapıyordu. “Kanser Bana da Yakışmadı” adlı bir kitap yazmıştı. TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü, Türk Böbrek Vakfı ile çok sayıda üniversite ve kurumdan ödüller aldı.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü sahibi, ntv.com.tr editörü Tülay Karabağ Üçler, 17 yıldır meme kanseriyle mücadele ediyordu.

Tülay Karabağ Üçler, bu süreci anlattığı “Kanser Bana da Yakışmadı” isimli bir de kitap yazmıştı.

Tülay Karabağ Üçler, 16 Ağustos 2016 tarihinde ntv.com sitesinde yayınlanan “Yüzü Olmayan Kadın” başlıklı röportajıyla TGC Türkiye Gazetecilik Başarı Ödülü’ne değer görülmüştü. Tülay Karabağ Üçler ödülü alırken “Savaşların bitmediği, insanların birbirlerini öldürmek, ülkelerin birbirini yok etmek için uğraştığı bir dünyada hayatta ve oyunda kalma mücadelesini anlattığım haberimi ödülü değer gören TGC’ye teşekkür ediyorum” demişti.

Göz Atın

İBB’den taksiciye de turizmciye de servisçiye de müjde

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), önceki yönetim dönemlerinde alınan kararlardan dolayı mağdur duruma düşen taksici, turizm …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir