Anasayfa / Gündem / Gazeteci Erhan Öztürk, Doğduğu Toprakları Unutmadı!

Gazeteci Erhan Öztürk, Doğduğu Toprakları Unutmadı!

Ardahan Hanak ilçesi Börk köyü doğumlu Gazeteci Erhan Öztürk, daha önce Ardahan’a yüzlerce bisiklet ve engelli arabası göndermişti. Erhan Öztürk şimdide Ardahan’a çeşitli ağaç fidanların dikimi için yaptığı girişimler sonuç verdi.

Gazeteci Erhan Öztürk, sosyal medya sayfasında yaptığı açıklama şöyle:

Sevgili Börk’lü büyüklerim, küçüklerim ve yaşıtlarım…
Köyümüze ağaç dikilmesiyle ilgili nihayet sona gelindi. Bugün Erzurum’dan Ardahan Belediyesi’nin araçları yaşları 4 ile 7 arasında olan 830 fidanımız yüklendi. Sarıçam ve Huş cinsi ağaçlar yarın köye götürülecek. Ardahan Orman İşletme Müdürlüğü’nde çalışan Hanak’lı hemşehrimiz Cansevdi Topal’ın yanı sıra Ardahan Belediyesi’nden ekipler de köyde olacaklar. Dikim işiyle ilgili muhtar Erçin Aydın’a da bilgi verildi. Ağaçlar köy içinde mezarlık, okul, cami etrafı ile evlerin önüne, boş bulunan alanlara dikilecek. Sadece Börk Köyü’ne ağaç almadık. Memleketimiz Ardahan’a da 7 bin ağaç alınmasına da katkı sundum. Erzurum Orman Bölge Müdürü ile Ardahan Orman İşletme Müdürü bu süreçte bize destek oldular. Erzurum’dan bugün yüklenen 7 bin ağaç memleketimiz Ardahan’ın Kura Nehri kenarına dikilecek. Ayrıca köye dikilecek ağaçların dikim ve bakım sürecinde Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir bize katkı verecek.

ÖNEMLİ İSTEK VE RİCA

Burada en önemli mesele tabi ki fidanların getirtilip, dikilmesi. Ancak daha önemlisi bunların bakımı. Börk’ten göç etmiş yurt içinde ve yurt dışında yaşayanlardan özel ricam şu: Köyde yaşayan yakınlarına, Ağaçlara bakmaları, sulamaları ve hayvanların kırmaması için etrafına çit yapmaları için telefon açarak girişimde bulunmalarını sağlamak lazım. Gördüğüm kadarıyla bu konuda bir duyarsızlık var. Bu ağaçlara bakmak büyütmek hepimizin gelecek kuşaklara bırakacağı en önemli miras olacaktır. Özellikle muhtar ve ihtiyar heyetinin burada çabaları önemli. Ben takipçisi olacağım. Sizden de ricam, bu takibi yapmanız… Selam eder büyüklerin ellerinden, yaşıtlarımın yanaklarından, küçüklerimin gözlerinden öperim. Not: (Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs hassasiyetine dikkat edelim…)

Göz Atın

Pandemi Döneminde Patates ve Soğana Talep Arttı

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz yüzünden artan işsizlik ve geliri düşük olan vatandaşların gıda alışverişlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir