DOLAR 32,5102 % 0.01
EURO 34,6622 % -0.11
STERLIN 40,2053 % 0.03
FRANG 35,6882 % -0.06
ALTIN 2.432,75 % -2,67
BITCOIN 66.361,97 2.429

Fatih Sinan Yılmaz: Battal İlgezdi Bir Daha Aday Olamayacak..!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Fatih Sinan Yılmaz: Battal İlgezdi Bir Daha Aday Olamayacak..!

Uluslararası Akreditasyon Organizasyonu (ULAK) Başkanı Fatih Sinan Yılmaz, Siyasal Yaşam Gazetesi sahibi Erkan Sarıkaya ile Ataşehir ilçesininin siyaset gündemini konuştular.

2019 yerel seçimlerede AK Parti‘den Ataşehir Belediye Başkan aday adayı olan Fatih Sinan Yılmaz, yaptığı açıklama şöyle:

CHP‘li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin vatandaşlar ile kurduğu kişisel diyaloglar sayesinde seçimi kazandığını düşünüyorum. Başkan İlgezdi’nin çok iyi ve çalışkan bir kadro ile iş yaptığını düşünmüyorum. 2024 yerel seçimlerde Battal İlgezdi’yi tekrar Başkanlık makamında göremeyeceğimiz kanaatini taşımaktayım. 2024’te artık Battal İlgezdi Ataşehir’de olmayacak. Bundan eminim, bunu net olarak söylüyorum. Çünkü hem 3 dönem görev yaptı, hem de insanların AK Parti talihsizliği yanlış ilçe başkanları geldi. Yani başarısız ilçe başkanları geldi. Hatta önceki ilçe başkanlarından biri buradan kötü intibalar ile ayrıldı. Kendisi buradan suç işleyerek dosyalarla gitti. Ahlaklı olmak lazım, karekterli olmak lazım. İnsan ile yapılan siyasetin, kumaşının kaliteli olması lazım.

Geçtiğimiz günlerde İsmail Erdem ile bir telefon görüşmesi yaptım. Şunu her zaman söylüyorum. AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem’in yanında Hakkı Topçu, Akın Akyüz gibi tercübeli ve değerli insan ilişkileri iyi olan arkadaşlar var. Onlar dışında kalan arkadaşlar İsmail Erdem’i başarıya götürecek insanlardan seçili olmadıklarını düşünüyorum. Siyaset bir ekip işidir. Ekibini iyi seçen siyasetçiler daima başarılı olurlar. Ataşehir ilçesini de Sancaktepe gibi düşünmemek lazım. Ataşehir hazır bir lokma değil. Sancaktepe Ataşehir değildir. Ataşehir’de Sancaktepe değildir. Bunu çok iyi algılamak lazım. Siz Sancaktepe ilçesinde seçilebilirsiniz ama Sancaktepe ile Ataşehir’in sosyal ve demografik yapısı aynı değildir. Daha önce İsmail Erdem burada kaybetti. Tekrar başarılı olmak için bazı argümanları değiştirmek zorundasınız. En önemli argüman insan faktörüdür. Çünkü siyasete insanın insanı etkilemesi ile oy alırsınız. Bunları göz ardı etmemek lazım. Ben 2024’de Battal ilgezdi’nin Ataşehir’de kesin olmayacağını inanlardanım.

 

YORUM YAP