DOLAR 32,2898 % -0.07
EURO 34,9442 % -0.06
STERLIN 41,3211 % -0.26
FRANG 36,1521 % 0.05
ALTIN 2.385,12 % -1,24
BITCOIN 66.708,01 -4.32

Faruk Demir, Ardahan’da Orhan Atalay’ı Bitirdi mi?

Yayınlanma Tarihi : Google News
Faruk Demir, Ardahan’da Orhan Atalay’ı Bitirdi mi?

31 Mart yerel seçimlerde CHP’den Ardahan Belediye Başkan adayı olarak seçimi kazanan Faruk Demir, rakibi Yunus Baydar’dan çok Orhan Atalay’ın üzüldüğü ve seçimden sonra Ardahan ve ilçelerinde görünmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Ardahan Belediye Başkanlığı’nı 25 yıl sonra CHP’li Faruk Demir’in kazanması ardından tartışmalar devam ediyor. Ak Parti Ardahan eski İl Başkanı Yunus Baydar’ın aday olduğu Ardahan Belediye Başkanlığı’nı CHP adayı Faruk Demir’in seçilmesi ardından 3 dönemdir Ak Parti Ardahan Milletvekili olan Orhan Atalay’ın siyaseten sonu olduğu konuşuluyor. Orhan Atalay’ın Ardahan merkezde çok sayıda seçmene iş vaadinde bulunmasına rağmen seçimi kaybetiği ve Ardahan’da HDP’nin örtülü şekilde CHP’yi desteklediği, ayrıca eski Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un kendisini yeniden aday göstermeyen Orhan Atalay’a tepki olarak CHP’ye destek verdiği iddia ediliyor. Yunus Baydar’ın teşekkür konuşmasında Faruk demir’i tebrik etmesine rağmen Faruk Köksoy’un ismini anmaması iddiaları kuvetlendiriyor.

Orhan Atalay’ın Göle Belediye Başkanlığını kaybedeceğini öğrenmesi üzerine seçime günler kala Göle’de çok sayıda seçmene İŞKUR’dan iş sözü verdiği ve seçimi çok az farkla Demokrat Parti Akın İsmailoğlu’nun önüne geçerek İlhan Gültekin’in kazandığı konuşuluyor.

Ayrıca Orhan Atalay’ın Köprülü Belediye Başkanlığını Ak Parti adayı Yücel Akkoç’un kazanmasını sağlamak için Durançam, Dedeşen Köylerinde çok sayıda serçmene Köy koruyucusu ve İŞKUR’dan iş sözü verdiği öğrenildi.

Ardahan Belediye Başkanlığı’nı CHP’li Faruk Demir’in kazanması Orhan Atalay’ın bir daha Ak Parti’den Ardahan Milletvekili olmasının önünü keseceği ve Orhan Atalay’ı siyaset sahnesinde bitireceği iddia ediliyor.

YORUM YAP