Home / Gündem / Esenyurt’ta Tahliye Edilen Binalar

Esenyurt’ta Tahliye Edilen Binalar

Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, çökme ve çatlaklar yüzünden boşaltılan binalar ile ilgili açıkla yaptı.

Başkan Bozkurt’un açıklaması şöyle, ” İlçemiz Güzelyurt Mahallesi Orhan Gazi ve Ertuğrul Gazi caddeleri ile 2126. sokakta yollarda çökme ve çatlaklar oluşmuş olup, bazı binalarda da ayrılmalar meydana gelmiştir. Bölge trafiğe kapatılırken, halkımızın zarar görmemesi için tedbir amaçlı olarak etkilenme alanındaki 40 bina boşaltılmıştır. Ayrıca bir inşaatın kazı alanı da toprak ile doldurularak zemin güçlendirilmesi yapılmaktadır.
Binalara yerleştirilen inklinometre cihazları ve diğer ekipmanlar ile zeminde hareket olup olmadığı her yarım saatte bir ölçümlenmektedir.
Belediyemizin yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve AFAD ekipleri de çalışmalarına devam etmektedir. Yıldız Teknik Üniversitesi’nden bir heyet de çalışmalara katılmış olup, teknik incelemeler devam etmektedir. Oluşturulan koordinasyon masası ile evleri tahliye edilen vatandaşlarımızın mağdur olmaması için yiyecek ve barınma gibi ihtiyaçları karşılanmaktadır. Teknik incelemeler tamamlandıktan sonra halkımız detaylıca bilgilendirilecektir” dedi.

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

ARDAKON’dan Ardahanlı Sporculara Büyük Destek

Merkezi İstanbul Kartal’da bulunan ve Başkanlığını Sami Atıcı’nın yaptığı Ardahan Konfederasyonu (ARDAKON) Ardahanlı Bilek Güreşçileri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.