DOLAR 31,1373 % 0.1
EURO 33,7969 % -0.02
STERLIN 39,5017 % 0.03
FRANG 35,4034 % 0.16
ALTIN 2.036,34 % 0,21
BITCOIN 1.761.166 8.721

Ekrem İmamoğlu Ataşehirliler İle Buluştu

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimlere kısa zaman kalmasına rağmen salı günü CHP Ataşehir Belediye Başkan adayı Battal İlgezdi ile birlikte Ataşehir’de çeşitli etkinliklere katıldı.

İmamoğlu, sabah saatlerinde önce  Ataşehir Trabzonlular Derneği’ni ziyaret etti. Daha sonrada ”Kadınlar Buluşması” ve ”STK ve Kanaat Önderleri Buluşması” etkinliğine katıldı. Başkan İmamoğlu, öğleden sonra YEDPA Ticaret Merkezi’ne giderek yönetimle görüştü ve esnaf ziyaretleri yaptı. İmamoğlu, Akşam saatlerinde ise K.Bakkalköy Prestij Caddesinde miting yaptı. Mitinge yoğun katılım vardı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, ”16 milyonluk bir kenti yönetmek demek, dünyada ilk 50 sıraya giren bir devleti yönetmek gerek. İrade özgürlüğü ister bu kenti yönetmek. Atatürk, ‘Fikri hür, vicdanı hür nesiller’ der. Biz, fikri hür, vicdanı hür bir belediye başkanlığını yaşatmaya geliyoruz. Başkalarından talimat alanların şehri yönetme şansları yoktur. Bazen anlık kararlar almak gerekir şehir için. Başkalarından talimat alma ihtimali olan insanların şehri yönetme şansı yoktur. Bunun partisi yok, inancı yok, kökeni yok, hiçbir şeyi yok. Burada özgür irade lazım. Biz, İstanbul’a fikri ve vicdanı hür, iradesi 16 milyona bağlı, başka hiç kimseden talimat almayan bir belediye başkanlığı dönemini yaşatmaya geliyoruz. Basireti olmayan, iradesi kendisini temsil etmeyen, insanlarından değil, başkalarından talimat alma ihtimali olan insanların şehri yönetme şansı yoktur. Şehirde bazı hamleler, mutlak anlık müdahaleler, anlık kararlar gerektirir. Dönüp, ‘O, ne diyor’ diye bakan, tereddütlü insanlar bu şehri yönetemezler. Günü geldiğinde şunu da yaşatırlar, doğruya ‘Hayır’ derler, ne yazık ki yanlışa ‘Evet’ derler. Böyle de can acıtıcı tecrübeleri ne yazık ki bizler yaşadık. Büyükşehir belediye başkanı olduğumda, beni nasıl karşılıyorsanız, diğerlerini de öyle karşılayın. Biz milletçe korkmayız, korku yoktur bizde saygı vardır, saygı da herkese gösterilir. Korku nedir ya? Biz sadece saygı gösteririz, korku kadar tehlikeli bir şey yok. Bu iş bir koltuk işi değil ki, siz seçersiniz, seçilir görevini yapar. Seçmezsiniz, bir günde güle güle. Bu meslek değil, bu görev talibiz. Bu koltuk meselesi değildir. Sivil Toplum Kuruluşları, derneği, vakfı, kurumu herkese söylüyorum. Ben herkese eşit olacağım. Ben hayatım boyunca size parmak göstermeyeceğim. Buyurun gelin. Ortak masa, ortak akıl, ortak çaba göstererek vallahi çözemeyeceğimiz sorun yok. İstanbullular’la birlikte kazanarak, en büyük faydayı, Türkiye’yi yönetenlere vereceğim. Yüklerini sırtından almaya geliyorum. Onlara bir fırsat daha vereceğiz. Bu millet size, 2023’ün Haziran’ına kadar yetki verdi. Bu yetkiyi doğru kullanın. Ülkenin gerçek meseleleriyle uğraşın. Lafla ne döviz iner, ne de döviz çıkar. Ülkenin ekonomisini düzeltin. Türkiye’nin ulusal ve uluslararası sorunları var, bunlarla uğraşın. Herkes işini gücünü bıraktı İstanbul’a uğraşıyorlar. Projeleri o sunsun. Niye yoruluyorsunuz. İşlerini kolaylaştırmaya geliyorum” dedi.

 

 

YORUM YAP