Anasayfa / Dünya / Dünyanın önemli turistik mekanları boş kaldı

Dünyanın önemli turistik mekanları boş kaldı

Dünya’da en fazla ziyaret edilen yerlerin Koronavirüs salgını yüzünden boş kaldığı görüntüleri, insan hayatının herşeyden önce geldiği görüntüsünüde veriyor.
Koronavirüs (Kovid-19) salgını milyonlarca kişinin akın ettiği önemli turistik mekanları sessiz ve sakin yapılara dönüştürdü. Hatta turistlerin elleriyle beslediği kuşlar bile ekmek kırıntıları olmadığı için buralara uğramıyor.
 
Dünya’nın dört bir yanında karantina altında bulunan 3 milyardan fazla kişinin dilinde sürekli tekrar eden tek bir soru var: “Bu kriz ne zaman bitecek ve hayat normale dönecek?” Hiçbir hükümet bunun için belirli bir tarih vermiyor aksine hepsi, vatandaşlarına hiç taviz vermeden karantina önlemlerine riayet edip sosyal mesafeyi korudukları takdirde salgını yeneceklerini söylüyor. Hayat bildiğimiz eski haline dönünceye, insanlar camilerde tekrar namaz kılıncaya ve gökyüzü uçaklarla dolup taşıncaya dek önemli turistik mekanlar yetim kalırken, tarihi caddeler de ıssızlığını sürdürecek.

Göz Atın

Pandemi Sürecinde Okula Başlayan Çocuklar için 8 Öneri

Okul çağındaki çocuklar koronavirüs pandemisinden en çok etkilenen gruplar arasında yer alıyor. Özellikle okul hayatına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir