Anasayfa / Siyaset / CHP’li Gürsel Tekin: ABD’ye tepkimizi dolarları bozdurarak gösterelim

CHP’li Gürsel Tekin: ABD’ye tepkimizi dolarları bozdurarak gösterelim

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Siyasetçilerin ABD’ye tepkilerini dolarları bozdurarak göstermeleri gerektiğini belirtti.
.
ABD’nin Türkiye ile ilgili aldığı yaptırım kararları siyaset dünyasında da büyük yankı uyandırdı. ABD’ye tepkilerini dile getiren siyasilere CHP’li Gürsel Tekin’den çarpıcı bir teklif geldi. Tekin, “Ceplerinde, kasalarında ABD doları var. ABD’ye meydan okuyorlar. Meydan okuma öyle olmaz. Siyasetçiler de tepkisini dolarları bozdurarak da göstermeli” dedi.
 
Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’ün haberine göre, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, başta siyasetçiler olmak üzere bütün vatandaşları, dolarlarını bozdurmaya çağırdı. Bunun öncülüğünü Devlet yönetiminde bulunanların yapmasını öneren Tekin, “Ceplerinde, kasalarında ABD doları var. ABD’ye meydan okuyorlar. Meydan okuma öyle olmaz. Siyasetçiler de tepkisini dolarları bozdurarak da göstermeli” dedi.
 
“BANKALARDA DOLAR HESABINDAN GEÇİLMİYOR”
 
ABD’nin Türkiye ile ilgili aldığı yaptırım kararlarının, daha da artabileceğinin görüldüğünü kaydeden Gürsel Tekin, şunları söyledi:
 
* Yaptırımsa, biz de kendi gücümüzle ABD’ye yaptırım uygulayalım. Bunun başında dolarların bozdurulup Türk Lirasına çevrilmesiyle baylanmalı. Şu anda, Türkiye’nin hiçbir döneminde olmadığı kadar yatırımlar dolarla yapılıyor.
 
* Bankalarda dolar hesaplarından geçilmiyor. Devlet borçlanmalarını dolarla yapıyor. Bunlardan vazgeçilmeli. Başta Devlet yönetiminde bulunanlar, siyasetçiler olmak üzere dolar bozdurma seferberliği olmalı.
.
Kaynak: sozcu.com

Göz Atın

1 Temmuz’dan İtibaren Pandemi Sınırlamaları Kaldırılıyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yeni normalleşme kararlarını …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir