Anasayfa / Gündem / CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Seçimi Değerlendirdi

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Seçimi Değerlendirdi

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi eşi CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ve kızı Turnam İlgezdi ile birlikte Ataşehir Dilek Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gelerek 2278 No’lu sandıkta oyunu kullandı.

Battal İlgezdi oy verme işleminin ardından sandık görevlilerine başarılar dileyerek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bugün vatandaşlarımızın duyarlılığı ile adalet yerini bulacaktır 31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde İstanbul’da CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçimi kazanması sonucunda seçim iptal edildi. Sonuçta demokrasiyle ilgili hep söylediğim bir şey vardı. Demokrasinin olmazsa olmazı seçimlerdir. Bugün seçim yapıldı. Bana göre vatandaşlarımızın duyarlılığı ile adalet yerini bulacaktır. Zaten sandıklar açıldığında Ekrem İmamoğlu yeniden başkan seçilecektir. Bu seçimde 18-20 Bin oyumuz Ataşehir’de Artacak 31 Mart Seçimlerine göre 23 Haziran Seçimlerinde seçmen sayıları ile ilgili soru üzerine İlgezdi, seçmen aynı seçmen düşüş yok. Sandığa gitmeyen bir seçmen var. Ataşehir’de sandığa gitmeyen seçmenin bizim olduğunu düşünüyorum. Sonuçlarda öyle gözüküyor. Sonuçlara göre 45 bine yakın vatandaşımız oyunu kullanmamıştı. Milletvekili seçimlerine göre yerel seçimlerde bu tablo net bir şekilde ortaya çıkıyor. Bu seçimde zaten göreceksiniz Ataşehir’de aldığımız 31 Mart Seçimleri sonucuna göre oy oranımızda yaklaşık 18-20 Bin civarında fazla oy alacağız. Ekonomik kriz seçimde oyu etkileyecek İlgezdi son olarak; ülkenin ekonomik kriz sorunu ile karşı karşıya kaldığını ve oy verecek seçmeninde kararını etkileyeceğini belirterek, vatandaşın ekonomik kriz nedeniyle kime oy vereceğini ve kime oy vermeyeceğini çok iyi bildiğini söyledi.

Kaynak: ataşehirhaber

Göz Atın

Ataşehir’de Cumhuriyet Bayramı Etkinlikleri Programı Beli Oldu

Cumhuriyet’in 97. yıl dönümü Ataşehir’de, koronavirüs salgınına rağmen coşkuyla kutlanacak. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir