Anasayfa / Gündem / CHP Göle İlçe Başkanı Recai Özalp Açıklama Yaptı

CHP Göle İlçe Başkanı Recai Özalp Açıklama Yaptı

Ardahan Göle ilçe merkezinde yapılacak Kaymakamlık binası ve yapımı ile yeri tartışma konusu olan yeni Göle otobüs terminali için CHP Göle İlçe Başkanı Recai Özalp sosyal medya sayfasından basın açıklaması yaptı.

CHP Göle İlçe Başkanı Recai Özalp açıklaması şöyle:

Yapılan yanlışlara artık fırsat vermemek için sende bize katıl.
Sevgili Göle’li hemşerilerim!
Hepinizin bildiği gibi uzun zamandan beri ilçemizde gündemde olan Kaymakamlık hizmet binası ve Şehirle arası otobüs terminali ile ilgili İlçemizde bulunan Siyasi parti temsilcileri sivil toplum kuruluşları ve ilçemizde her meslek gurubundan oluşan esnaflarla birlikte zaman zaman bir araya gelerek bu iki konu üzerinde fikir alış verişinde bulunduk.
Yeni yapılması planlanan Kaymakamlık hizmet binasının mevcut yerinde kaldırılarak mahalle arasına inşa edilmesinin yanlış bir yerde yapılacak yatırım olduğu görüşü beyan edilmiştir.Ortak akıl ile konuşulan ve düşünülen görüş ve düşünce daha sonrasında AKP Ardahan Millet vekili sayın Orhan ATALAY ile AKP Belediye Başkanı sayın İlhan GÜLTEKİN’e götürülmüş ve konu anlatılmıştır. Ne yazık ki bu iki şahısa oy veren seçen Göle halkının sesine kulak tıkanmıştır.MANTIK ŞU YANLIŞTA OLSA BİZE GÖRE DOĞRUDUR VE BİZİM DEDİĞİMİZ DEDİKTİR)
Yaklaşık 2 km Şehir dışında inşaatı yapılan ve şehirler arası otobüs terminali demeye bin şahit lazım dedircesine yere taşınmasında ayrıca ilçemizce kabul edilir bir durum olmadığı görüşü ortaya çıkmıştır.Bizler burada önceliğimiz olarak şehrimizin gelişmesi ile birlikte fiziki durumunda düşünerek bu tür yeni yatırımların yapılmasından yanayız.
Göle ilçemiz 3 temel ana cadde üzerinde insan hareketliliğinin yoğun olduğunu düşünecek olursak.1- Kars-Oltu caddesi 2- Hapan mevkii 3-PTT Mevkii olarak ayıra biliriz.Burada bahsettiğimiz yeni yapılacak olan Kaymakamlık hizmet binasının yeni yerde yapılması durumunda, İlçemize ve ilçe esnafına olumlu ve olumsuz yönlerini ela alalım. Göle İlçesinin bir yirmi yıl sonra yine gelişme ve büyüme yönünde aynı olacağını düşünürsek;
YENİ YERDE YAPILACAK KAYMAKAMLIK HİZMET BİNASININ OLUMSUZ YANLARI.
1-Ana caddeden uzak mahalle arasında olması,
2-İnsan yoğunluğunun şehir merkezinden çekerek mahalle arasına taşınması,
3-Ulaşımın şehir merkezine uzak olması,
4-Büyük ölçüde ana caddede bulunan esnaf mağdur olması,
5- Yeni yerde inşa edilecek binanın etrafında ve yakınlarında sanayi esnafı olduğu ,(inşaat malzemeleri deposu ,Hızar atölyesi, Demir doğrama atölyesi , Araç alım satım yerleri vs) olması çirkin bir görünüm verdiği ve daha bir çok saya bileceğimiz olumsuz yanları bulunmaktadır.
Burada yeni yerinde yapılacak kaymakamlık hizmet binasının hiçbir olumlu yanının olduğu düşünülemez.
YENİ YAPILAN ŞEHİRLER ARASI OTOBÜS TERMİNALIN OLUMSUZ YANLARI;
1-Şehire 2 Km uzaklıkta olması ve hiçbir yerleşim yerine yakın olmaması ,
2-Dağın başında yalnızca tek bir bina olması,
3- Mimari yapı olarak şehirler arası otobüs durağına benzemediği, görünüm olarak restoran ve kafe tipi bir binaya benzediği,
4-Şehri merkezine ve Mahallelere Yürüme mesafesinde olmadığı,
5-Şehirden uzak olması nedeniyle esnafın büyük ölçüde zarar göreceği,
6-Binanın etrafında eski ucube boş binaların olduğu ve tehlike arz ettiği,
7-Kış aylarında ulaşımın daha zor olacağı ve yaban hayvanların saldırı riskinin olacağı ve daha bir çok saya bileceğimiz olumsuz yanları bulunmaktadır.
Sevgili Hemşerilerim elbette biz Göle’ler olarak her şeyin en güzeline ve en iyi hizmetlere layığız, Bizler tabi ki istiyoruz mimari yapıları güzel ve Göle ilçemize yakışan yeni binalar olsun bunlar olurken de lütfen şehrimizi küçültmeyin , daraltmayın, kimseye rant ve çıkar sağlamayın. Geçmiş yıllarda yapılan yanlış yatırımların aynısını yapmayın. Bir iki kişi ile karar almak yerine Göle halkının fikrine ve düşüncelerine saygı göstererek ortak akılla bu şehri yönetiniz. Sevgili hemşerilerim gelin bu yanlış ve hatalı uygulamalara birlikte kulak verelim ve birlikte dur demek için kamu oyu oluşturarak imza kampanyası ile sesimizi ilgili yerlere duyuralım. Gelin hep birlikte Göle olalım Göle’nin sesi olalım. Susmayalım yüksek sesle hep birlikte sesimizi duymayan kula tıkayanlara sesimizi duyuralım. Yerel yazılı ve görsel basınında Göle’linin bu sesine kulak vererek destek olmalarını bu konunun duyurula bilecek yere kadar duyurmaları yönünde yardımcı olmaları beklenmektedir.
NETİCE İTİBARIYLA ;
1-Jandarma Bölük komutanlığı şehir içinden çıkarılarak askeri alana taşına bilir.
2-Kaymakamlık binası kendi yerinde veya Jandarmanın yerinde yapıla bilir.
3-Kullanılmayan atılı durumda olan şehir parkının yerinde kaymakamlık binası yapıla bilir.
4-Yapımı düşünülen kaymakamlık binası için gösterilen arsanın yerine yılın 12 ayında da hizmet veren bir şehir parkı yapıla bilir.
5-Yapımı tamamlanan ve şehirler arası otobüs terminali olarak düşünülen binanın kayak tesislerine yakın olduğu için burasının restoran, kafe vs gibi kış ve yaz turizmine yönelik bir işletme konumuna getirile bilir.
6-Şehirler arası otobüs terminali olarak kendi yerinde yeniden maderin bir şehirler arası otobüs terminali yapıla bilir.
Kamu oyu bilgisine sunulur.
Saygılarımla,
Recai ÖZALP
CHP Göle İlçe Başkanı

Göz Atın

Ataşehir Kent Park, Çöp Park Oldu..!

İstanbul Ataşehir ilçesinin vizyon projeleri arasında yer alan Kent park proje alanı şu anda çöp …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir