DOLAR 32,3388 % 0.08
EURO 34,9676 % 0.04
STERLIN 41,3903 % -0.12
FRANG 36,1785 % 0.12
ALTIN 2.394,18 % -0,87
BITCOIN 66.970,53 -3.628

CHP Ataşehir’den “çocuk istismarı”na tepki

Yayınlanma Tarihi : Google News
CHP Ataşehir’den “çocuk istismarı”na tepki

İstanbul Ataşehir ilçesinde “çocuklara istismar” için protesto açıklaması yapıldı. CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı önünde Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, tarafından yapılan açıklamaya kadınlar destek verdi.

Ataşehir Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’ndeki İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen protesto eylemine CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ezgi Özçelik Kuzucu ve İlçe Yöneticilerinin yanı sıra belediye meclis üyeleri, partililer ve vatandaşlar katıldı.

Protesto eylemi sırasında açıklama yapan İlçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan,”Son dönemde ülkemizde yaşanan cinsel istismar vakaları toplumumuzda ve kadınlarımızda büyük bir tepki çekmiştir. Uzun süredir kadına ve hayvanlara yönelik cinsel saldırıların tırmanması tesadüfi değildir. İktidarın kullandığı şiddet dili, evlilik yaşının küçültülmesi ve sürekli ısıtılarak toplumda tartıştırılan cinsel istismar af yasa tasarısı adeta tecavüzcüleri cesaretlendirmiştir.” dedi.

Ardıbatan konuşmasını şöyle sürdürdü: “Ensar Vakfı’nda yaşanan toplu tecavüz olayları için bir defadan birşey olmaz cümlesinin bir bakandan hem de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’ndan duymak toplumun sinir uçlarıyla oynamaktır. Mahkemelerin iyi hal indirimi, haksız tahrik indirimi uygulaması kadın katillerine, istismarcılara adeta yol göstermektedir. İstanbul Büyükşehir belediye meclisine CHP Grubu tarafından getirilen Toplumsal cinsiyet eşitliği ve uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması teklifinin AKP ve MHP oyları ile red edilmesi. Sorunların çözümü ile ilgili samimiyetsiz tavrı ortaya koymaktadır. Bu karanlık zihniyetle barışmayacağız! Biz kadınlar bir kadın daha eksilmemek, çocuklarımızın barış içinde laik, bilimsel eğitim alarak mutlu ve güvende yaşayabileceği bir ülke yaratmak için her alanda mücadele etmeye devam edeceğiz. Çocuk susar biz susmayacağız. Bir çocuğun çıkaramadığı ses olacak ve bu suça ortak olmayacağız.”

Basın açıklamasına katılan kadınlar ise “Bedenime dokunma, çocuk istismarına hayır, susmayacağız bu suça ortak olmayacağız, çocuk susar sen susma, yasalar kadınları korusun iyi hal indirimi enkazdır, çığlığı duy” yazılı pankart ve dövizlerle basın açıklamasına destek oldular.

Gerçekleştirilen protesto ve açıklaması olaysız bir şekilde sona erdi.

YORUM YAP