Home / Gündem / CHP Ataşehir’de Neden Oy Oranı Azaldı?

CHP Ataşehir’de Neden Oy Oranı Azaldı?

CHP İstanbul Ataşehir ilçesinde 31 Mart 2019 yerel seçimlerde aldığı oy oranı ile 2014 yerel seçimlerde ve 23 Haziran İBB Başkanlığı seçiminde Ataşehir’de alınan oy aranları arasındaki fark dikkatleri çekti.

Yapılan değerlendirmede 31 Mart yerel seçimlerde Ataşehir’de 60 bin seçmen oy kulanmadı. CHP Ataşehir İlçe örgütü ise meclis üyeleri seçiminde örgütün dediği olmadı. Ayrıca CHP Ataşehir ilçe örgütü Ataşehir Belediye Başkanı yardımcısı Abdullah Der ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı yardımcısı olan yeğeni ile birlikte delege seçimi, mahalle temsilcilerin çalışması ve ilçe teşkilatın çalışmalarına karıştıkları için ilçe örgütü defalarca Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak’ı uyarmalarına rağmen hiç bir değişiklik olmadığı bu yüzden parti için fedakarlık yapıp çalışan emekçilerin partiye küstükleri belirtiliyor.

iddalara göre Ataşehir’de CHP’nin azalan oy oranı ve sandığa gitmeyen seçmen için CHP İstanbul Milletvekili Onursal Adıgüzel tarafından CHP Genel merkezi ve CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından değerlendirilmesi gerektiği belirtilmiş. Bunun üzerine CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu Temmuz ayında CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ile Ataşehir’de yaşanan oy farkı konusunda bilgi talep ettiği öğrenildi.

2014 yerel seçimlerde Ataşehir Belediye Başkan adayların aldığı oy oranı şöyle: Battal İlgezdi (CHP) 127.018 Nimetullah Topu (AKP) 107.037

31 Mart yerel seçimlerde Ataşehir Belediye Başkan adayların aldığı oy oranı şöyle: Battal İlgezdi (CHP) 129.283 İsmail erdem ( AKP) 113.501

23 Haziran İBB Başkanlığı seçim sonuçları Ataşehir’de oy oranı: Ekrem İmamoğlu 153.982 Binali Yıldırım 100.867

About Erkan Sarıkaya

Bizimle sosyal hesaplarımdan yada telefon numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.

Check Also

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Nuri Vatan’ı Ağırladı

Türkiye’nin uluslararası alanda da en çok tanınan markaları arasında bulunan Vatan Bilgisayarın kurucusu ve yönetim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.