Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Cenaze Arabası Yalova’ya Daha Çok Lazım

Cenaze Arabası Yalova’ya Daha Çok Lazım

“Bugün saat 14.00’da Antalyamız ve ilçelerine yapılacak yatırımlar ile ilgili Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı M. Nuri Ersoy, Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu, AK Parti ve MHP milletvekillerimiz AK Parti ve MHP belediye başkanlarımız, AK Parti ve MHP il/ilçe başkanlarımız ve kurum müdürlerimizin katılımıyla telekonferans yapılmıştır.

Toplantı sırasında MHP Milletvekili sayın Abdurrahman Başkan ve AK Parti Milletvekili sayın Kemal Çelik tarafından gündeme getirilen, benim de söz alarak açıklamalarda bulunduğum Günübirlik Alanlarla ilgili, Turizm Bakanı konuşmasının bir yerinde, Serik Belediyesi tarafından Günübirlik Alanda bulunan işletme sahibinden 500.000 lira para alındığını belirtmesi üzerine, ben söz alarak 13 aylık belediye başkanıyım diye söze başlayınca Dışişleri Bakanı, “Başkan olay sizinle ilgili değil daha önceki döneme ait bir olaydır” dedi.

Tek kelimesini bile değiştirmeden yukarıya yazılan açıklama AKP’li Serik Belediye Başkanı Enver Aputkan’a ait. Diyor ki benden önceki AKP’li belediye başkanı 500 bin lira rüşvet almış ve bunu hem milletvekilleri hem bakanlar biliyor ve dile getiriyor.

Peki hafızanızı yoklayın bakalım o belediye başkanı hakkında bir soruşturma bir yargılama ya da açığa alınma gibi bir işlem yapıldı mı ? Ben söyleyeyim. Hayır..

Yalova’nın seçilmiş belediye Başkanı Vefa Salman, kendi belediyesinde tespit ettiği bir usulsüzlük ile ilgili içişleri bakanlığına başvuru yapıp müfettiş istiyor. Soruşturma açılıyor, bazı belediye çalışanları gözaltına alınıyor. Hakkında hiçbir suçlama olmayan hatta usulsüzlük ile ilgili bizzat suç duyurusunda bulunan Belediye Başkanı Vefa Salman görevden alınıyor. Mecliste AKP çoğunlukta olduğu için Kayyum atamak yerine Meclis içinden seçimle yeni bir Belediye Başkanı seçiliyor.

Eleştirmek için bile olsa adını yazmak istemediğim bu belediye başkanı da ilk iş olarak önceki başkan zamanında bir protokol ile Ardahan Belediyesinin bir yıl süreyle bedelsiz olarak kullanması için tahsis edilen Cenaze arabasını protokolün süresi bitmeden geri istiyor.

Kendi belediye başkanları söz konusu olunca 500 bin liralık rüşveti bildikleri halde görmezden gelip, haksız yere CHP’li Belediye Başkanını görevden uzaklaştıran zihniyete cenaze arabası Ardahan belediyesinden daha fazla gereklidir. Zira cenaze omuzda da taşınır ama öldürdükleri adaleti ancak “Cenaze Arabası” taşır.

DENİZ AYDEMİR

Göz Atın

Ataşehir Belediyesinden Yanlış Vergi Borcu Mesajları

Ataşehir Belediyesi son günlerde ilçede yaşayan vatandaşlara farklı isim ve sicil numaralara ait vergi borucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir