Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Özgür Kip, Belediye Başkanın Görüşme Talebini Ret Etti

Çekmeköy Belediye Meclis Üyesi Özgür Kip, Belediye Başkanın Görüşme Talebini Ret Etti

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’ın, CHP Çekmeköy Belediye meclis üyesi Avukat Özgür Kip ile görüşme talebi Özgür Kip tarafından olumlu karşılanmamasının Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcısı Şahmettin Yüksel tarafından eleştirilmesi üzerine Özgür Kip söz alarak kürsüye geldi.

Konuşma süresi 2 dakika ile sınırlandırılan Özgür Kip, Meclis Başkanına tepki göstererek muhalefete iktidara verildiği kadar süre verilmemesini eleştirdi.

Özgür Kip ,sözlerini devamında “Kendisinin belediyeye vergi vermek dışında belediye ile hiçbir özel işinin olmadığını, belediye başkanı ile özel görüşme gerektirecek bir durum olmadığını, belediye başkanı ile görüşme yerinin meclis olduğunu,belediye başkanın meclise gelmesi gerektiği,burada sorulan sorulara belediye meclisinde cevap verilmesi gerektiğini belirtti.

Konuşmasının devamında iktidarın ,kayyum, maske dağıtımındaki politikalarını eleşetirmeye başlayan Özgür Kip’in konuşmasına meclis başkan vekilinin müdahale etmesi ve kesilmesi üzerine,Özgür Kip sert ifadelerle karşılılık verip kürsüden indi.

Kürsüden inerken ” senin Ünal Bellek’in yerinde ,grup başkan vekilliğinde gözün var şeklindeki Meclis Başkan Vekili Şenol Alan’ın sataşmasına karşılık sözlerine Özgür Kip ” partimizin içişlerine karışma ve söz söyleme hakkınız yok.Saygısızlık yapıyorsunuz,burayı yöntemiyorsun,Ahmet Poyraz gelsin yönetsin,onunla konuşalım” şeklinde sert karşılık verdi.

Diğer meclis üyelerinin araya girmesi ile meclis gündemine döndü.

Göz Atın

Ataşehir Belediyesinden Yanlış Vergi Borcu Mesajları

Ataşehir Belediyesi son günlerde ilçede yaşayan vatandaşlara farklı isim ve sicil numaralara ait vergi borucu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir