Anasayfa / Gündem / Bu İşte Bir Terslik Yok mu?

Bu İşte Bir Terslik Yok mu?

Ardahan Göle ilçe merkezinde yapılan ağaç dikme töreninde yerel yöneticilerin sosyal mesafeyi unutukları ve maskeleri sadece ağızını kapatıp burunlarını dışarda bırakmaları tartışma konusu oldu.

Dünyada ve ülkemizde Koronavirüs salgını yüzünden büyükşehirlerde sokağa çıkmayasağı uygulandığı, her gün yeni tedbir alınıp evden çıkmayın ve sosyal mesafeyi koruyun uyarılarına Göle’de yerel yöneticileri kendileri uymadı.

Göle ilçe merkezi Oltu Caddesi’nde 17 Nisan Cuma günü Göle Belediyesi tarafından yapılan ağaç dikimi törenine Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Göle Kaymakamı Cevat Gün, Göle Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Kaya, Göle Ak Parti İlçe Başkanı Sinan Karatay, Göle CHP İlçe Başkanı Recai Özalp, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Yapılan törende yerel yöneticilerin örnek olması gerekirken ve vatandaşları kuralara uyması gerektiğini uyarması veya telkin etmesi gereken Kaymakam ve Belediye Başkanı sosyal mesafeyi kuralını çiğnemiş hatta koruyucu maskeleri bile doğru dürüst takmadan ilçenin en işlek caddesinde topluluk ile ağaç dikmeleri tepikilere neden oldu.

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin 3 Belediye çalışanın yaptığı işi yaninda 11 kişi ile denetlemesi ise üzerinde düşünülmesi gereken bir görüntüyü oluşturuyor.

Göz Atın

Pandemi Döneminde Patates ve Soğana Talep Arttı

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz yüzünden artan işsizlik ve geliri düşük olan vatandaşların gıda alışverişlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir