DOLAR 32,5174 % 0.03
EURO 34,6597 % -0.13
STERLIN 40,1915 % -0.03
FRANG 35,6874 % -0.06
ALTIN 2.437,33 % -2,49
BITCOIN 66.744,01 2.975

Biden ABD’nin 46. Başkanı Olarak Görevini Devraldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Biden ABD’nin 46. Başkanı Olarak Görevini Devraldı

Amerika’nın 46’ncı başkanı olarak yemin eden Joe Biden ve Yardımcısı Kamala Harris için bu yıl her zamankinden farklı bir tören düzenlendi. 6 Ocak’ta Başkan Donald Trump’ın destekçilerinin saldırısı nedeniyle geniş bir güvenlik kale gibi korunan Kongre binasının Batı Cephesi’nde yapılan tören Corona virüsü salgını ve güvenlik kaygıları nedeniyle çok kısıtlı sayıda konuğun katılımıyla yapıldı.

ABD’nin 46. Başkanı Joe Biden ve Kamala Harris’in yemin törenine Başkan Yardımcısı Mike Pence ve eşi, yeni başkan yardımcısı Kamala Harris’in eşi Douglas Emhoff, Yemin Törenleri Ortak Komisyonu Başkanı Roy Blunt, Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Senato Cumhuriyetçi lideri Mitch McConnell, Temsilciler Meclisi Demokrat lideri Steny Hoyer, Temsilciler Meclisi’nin Cumhuriyetçi lideri Kevin McCarthy, Senatör Amy Klobuchar, Temsilciler Meclisi’ndeki Demokratlar’ın liderlerinden Jim Clyburn, Başkanlık Yemin Töreni Komisyonu Başkanı ve Kongre’nin diğer üyeleri ile eski Başkan Barack Obama, ve eşi Michelle Obama, eski başkan George W. Bush ve eşi Laura Bush, eski başkan Bill Clinton ve eşi eski dışişleri bakanı Hillary Clinton katıldı.

Biden İlk Gıününde Bir Dizi Kararname Yayınladı

ABD’nin 46’ncı başkanı Joe Biden, göreve gelmesinin ardından ilk resmi icraat olarak Corona virüsünden iklim değişikliğine kadar bir dizi konuda kararname imzaladı.

Biden yemin töreninin yapıldığı Çarşamba günü ilk olarak şu kararnameleri imzaladı:

Maske zorunluluğu, Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Paris İklim Anlaşması, Çevre kararnameleri, Göçmenlik kararnameleri, Öğrenci kredileri, Haciz ertelemesi

Kaynak: amerikaninsesi.com

 

YORUM YAP