Anasayfa / Gündem / Battal İlgezdi yine tartışmalarla gündemde! İhaleye katılmadı, pazarlığa geldi!

Battal İlgezdi yine tartışmalarla gündemde! İhaleye katılmadı, pazarlığa geldi!

CHP’li Ataşehir Belediyesi, belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere açık ihale usulüyle araç kiralama ihalesine çıktı. Teklif veren olmaması nedeniyle 23 Mart’ta ihaleyi iptal eden belediye, 4 gün sonra pazarlık usulü ihaleye davet ettiği şirketle sözleşme imzaladı. 3 kez üst üste kiralama işini alan şirketin açık ihaleye katılmaması kafalarda soru işareti bıraktı.

Gazete damga Ekrem Hacıhasanoğlu haberine göre, İhaleye fesat karıştırdığı gerekçesiyle 6 Aralık 2017 tarihinde görevden uzaklaştırılan, daha sonra 31 Mart seçimlerinde aday gösterilerek yeniden Ataşehir Belediye Başkanlığı’na seçilen Battal İlgezdi, yine tartışmalı bir ihale ile gündeme geldi. 2020/95101 kayıt numarası ile belediye hizmetlerinde kullanılmak üzere açık usulle araç kiralama ihalesine çıkan Ataşehir Belediyesi, ihaleye teklif veren istekli çıkmaması nedeniyle 23 Mart’ta ihaleyi iptal etti. İptal tarihinden sadece 4 gün sonra 27 Mart’ta bu kez pazarlık usulü araç kiralama ihalesine çıkıldı. Yaklaşık maliyeti 7 milyon 13 bin 219 lira olan ihaleye 2 firma teklif verdi. 31 Mart’ta ise Sarılar İnş. ve Elektrik San. ve Tic. LTD. Şirketi’yle 6 milyon 757 bin 410 TL bedelle 3 aylık sözleşme imzalandı. İhaleyi alan firmanın 4 gün önce yapılan açık ihaleye neden katılmadığı kafaları karıştırdı.

Ataşehir Belediyesi tarafından 25 Eylül 2019’da pazarlık usulü yapılan araç kiralama ihalesini de aynı firmanın alması dikkat çekti. Yaklaşık maliyeti 7 milyon 153 bin 678 lira olan ihalenin, 6 milyon 522 bin 600 lira bedelle Sarılar İnş. ve Elektrik San. ve Tic. LTD. Şirketi’ne verildiği görüldü. 30 Eylül’de imzalanan sözleşmeye göre kiralama işinin 1 Ekim 2019 ve 31 Aralık 2019 tarihleri arasında olduğu anlaşıldı. Hizmet alımının bitmesine 5 gün kala 25 Aralık 2019’da Ataşehir Belediyesi yine pazarlık usulü ile araç kiralama ihalesine çıktı. İhaleye yine 2 teklif verildi. Fakat sözleşme yine aynı firma ile imzalandı. İlgili firma bu kez 3 aylık kiralama işini 6 milyon 848 bin 100 TL karşılığında aldı. Ataşehir Belediyesi pazarlık usulü yaptığı 25 Mart tarihli ihaleleyle de 150 bin 858 TL karşılığında 5 semt pazarı için mobil tuvalet hizmeti temin etti.

2017’DE GÖREVDEN ALINDI
içişleri Bakanlığı tarafından 6 Aralık 2017’de görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal ilgezdi hakkında, imar kanununa, rüşvet ve yolsuzluklarla mücadele kanununa, devlet ihale kanununa aykırı hareketle görevi kötüye kullanma, ihaleye fesat karıştırma ve haksız mal edinme gibi Suçlamalarda bulunulmuştu.

Kaynak: gazetedamga

Göz Atın

Pandemi Döneminde Patates ve Soğana Talep Arttı

Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik kriz yüzünden artan işsizlik ve geliri düşük olan vatandaşların gıda alışverişlerinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir