Anasayfa / Gündem / Başkan İlgezdi Olmayınca, Ataşehir Belediyesi’nde İşer Yürümüyor mu?

Başkan İlgezdi Olmayınca, Ataşehir Belediyesi’nde İşer Yürümüyor mu?

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, 2014 yerel seçimlerde yeniden seçildiği ertesi gün Novada AVM etkinlik salonunda partililere yaptığı teşekkür konuşması aynen şu cümleyi kulandı. İlgezdi ” Ben seçim sürecinde bütün mahalle ve ve sokakları dolaştım vatandaş ile beraber oldum. Vatandaş bana Başkan senin sokaklarda, aramızda göremiyoruz. Vatandaş haklı ben Belediye binasında çıktığım zaman işler yürümüyor” dedi. Başkan İlgezdi bu konuşmayı yaparken bende Gazeteci olarak tam yanında resim çekiyordum. Bu cümleyi bir çok defa yaptığım haberlerde belirttim.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, İçişleri Bakanlığı tarafından 2018 ile 2019 yerel seçimi arasında yaklaşık 1 yıl görevden uzaklaştırıldı. Başkan İlgezdi’nin yerine vekaleten Başkan vekili İlhami Yılmaz Ataşehir Belediyesi’ni çok güzel yöneti ve hiç bir sıkıntı yaşanmadı. Bu süreç içinde Batal İlgezdi’nin epey boş zamanı olmasına rağmen yine ortalıkta görünmüyordu.

Koronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, belediye Binasına bir kaç istina dışında uğramadığı öğrenildi. Başkan vekili İlhami Yılmaz 65 yaş üstü olduğu için İçişleri bakanlığı genelgesi gereği evinde işlerini devam ettirdi. Pandemi dönemi Ataşehir Belediye Binasında Başkan yardımcısı Hüseyin Hışman’ın çalışması ve gayreti  persanolinde vatandaşında takdirini kazandı. Hüseyin Hışman devlet bürokrasinden geldiği için tercübeli bir bürokrat ve vatandaşın sorunlarında pratik çözümler bulması herkesin gönlünde yer edinmiş başkan yardımcısıdır.

Ataşehir Belediye Başkan vekili İlhami yılmaz, uzun yıllar bazı devlet kurumları ve özel şirkettlerde üst düzey yöneticilik yapmış çok tercübeli bir bürokrat. Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları ve bütün müdürleri çözemedikleri sorunlarda mutlaka İlhami Yılmaz’ın yanına gitikleri biliniyor. Başkan İlgezdi’nin İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırıldığı 1 yıllık dönemde yine Başkan vekili İlhami Yılmaz Ataşehir Belediyesi’ni çok başarılı bir şekilde yönetmişti.

Bu dünyada her kişi çift yaratılmış. Hangi kurum, hangi şirket veya spor takımı olursa olsun mutlaka herkesin bir yedeği vardır. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin ”Ben olmasam belediyede işler yürümüyor” sözü aslında altı boş bir laftır. Herkesin bir yedeği vardır. Ayrıca birbirimizi kandırmaya gerek yok. Ataşehir, Kadıköy veya Maltepe farketmez CHP’nin ceketini koysanız kazanır. Kimse vazgeçilmez değildir.

 

Göz Atın

Ardahan Üniversitesi’nin Hızlı Yükselişi Devam Ediyor

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından 2019 yılı üniversite karneleri yayınlandı. Ardahan Üniversitesi istikrarlı ve nitelikli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir