Anasayfa / Gündem / Başkan Demir’den İşçilere Destek Açıklaması

Başkan Demir’den İşçilere Destek Açıklaması

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir geçtiğimiz günlerde çalışanlarını kapının önüne koyan çağrı merkezi önünde basın açıklamasında bulundu.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir ”Ardahan’da Türk Telekom’un bir çağrı merkezi vardı. Yaklaşık 2 yıl önce gösterişli bir şekilde açılmıştı. Ve Ardahanlı yaklaşık 70 kardeşimiz burada iştiham olanağı bulmuştu. İlerleyen yıllarda ise bu sayının artacağı söylenmişti. Biz de sevinmiştik. Aşın, işin siyaseti olmaz. Buraya yapılan istihdam büyütülecek yerine bugün duyuyoruz ki buradaki çağrı merkezi kapatılmış. İçerisindeki malzemeler aldığımız bilgilere göre farklı illere gönderilmiş. Burada istihdam edilenler yerine başka illerde istihdam sağlanacakmış. Biz hiçbir siyasal parti ayrımı yapmaksızın Ardahan Belediye Başkanı olarak ilimizdeki istihdamı da göz önünde bulunduran bir yerel yönetici olarak özellikle iktidar milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay beye, ulaştırma bakanlığımıza, cumhurbaşkanımıza, Türk Telekom yetkililerine sesleniyoruz. Lütfen bu kararınızı bir kez daha gözden geçiriniz. Çünkü gerçekten de Ardahan’ın en büyük sorunu istihdam. Atılmış çok güzel bir adım vardı. Biz de üzerimize ne düşüyorsa yapalım. Lütfen burada çalışan çocuklarımızın aşıyla işiyle oynamayın. Biz sahip çıkacağız. Sonuna kadar çocuklarımızın arkasındayız. Özelliklede iktidar milletvekilimiz Orhan Atalay beyin özel ilgisini rica ediyoruz. Biliyoruz ki o da böyle bir şey istemez. Ama Ardahan Belediyesi olarak istihdam konusunda işsizliği bitirmiş bir Ardahan’da hep birlikte yaşayacağımızı söylüyor. Alınan bu yanlış kararın iptal edilmesini Türk Telekom yetkililerinin ve de devletimizin dikkatine ivedi olarak sunuyoruz.’’ Dedi.

Çağrı merkezi önünde yapılan basın açıklamasına Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Teşkilatı da katıldı.

Göz Atın

Ataşehir Belediyesi Öğrencilere Maske Dağıttı

Yeni eğitim öğretim döneminin okullardaki ilk gününde, Ataşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, velilere ve öğrencilere sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir