Anasayfa / Gündem / Bahçekapılı’ya 70. Yaşında 70 aile bireyi sürprizi..!

Bahçekapılı’ya 70. Yaşında 70 aile bireyi sürprizi..!

14 yıldan beri Ataşehir’de yayım yaşamını sürdüren Ataşehir Kültür dergisinin Genel Yayın Yönetmen Yardımcısı, TRT Radyo Tiyatrosu ve Arkası Yarın izlencelerine yaptığı oyun uyarlamalarıyla tanınan Tülay Bahçekapılı, önceki gün 70 yaşına girişini geniş ailesiyle kutladı.

Atatürk Mahallesi’ndeki Adana Park Restoran’da aileden 70 kişinin katıldığı sabah kahvaltısıyla yeni yaşına giren Tülay Bahçekapılı, aile bireylerini bir arada gördüğünde gözyaşlarını tutamadı. Bir süre önce geçirdiği ağır sağlık sorunu nedeniyle aile bireyleriyle bile görüştürülmeyen Bahçekapılı’nın iyileştikten sonra katıldığı ilk kalabalık toplantı yaş gününde oldu. Bu nedenle çok heyecanlı olduğu görülen Bahçekapılı’yı salona girişinde eşi, çocukları, damadı, torunları, kardeşleri, eltileri, görümceleri ve yeğenleri alkışlarla karşıladı. Duygulu anlar yaşayan Tülay Bahçekapılı’ya eşi, gazeteci-yazar Alâettin Bahçekapılı eşlik etti. Bahçekapılı geniş ailesinin sürpriz doğum günü kahvaltısının ardından şöyle dedi: “Sevginin insanı diri tuttuğunu ve yaşama bağladığını bilirim. Gerçek sevginin karşılıksız olduğunu da bilirim. Ama böylesine bir sevgiyi hak edebilmek için insanın bir sorumluluk üstlenmesi gerekirmiş, şimdi anladım: Seveni mahcup etmemek için dimdik ayakta durmak ve sevene acı yaşatmamak için sağlığa özen göstermek sorumluluğudur bu.”
70 yaşına 70 kişilik yakın aile bireyleriyle giren Tülay Bahçekapılı’ya meslektaşları olarak biz de mutlu, sağlıklı, uzun ömürler diliyoruz.

Göz Atın

Saadet Atalay Artık Memleketi Ardahan’da Görev Yapacak

Araştırmacı Yazar Saadet Atalay, Ahıska Türklerine yönelik çok sayıda makale yazıp bu konuda önemli araştırmalara …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir