Anasayfa / Gündem / Ataşehir’de Meslek Liseleri Maske Üretiyor

Ataşehir’de Meslek Liseleri Maske Üretiyor

İstanbul Ataşehir’de Koranavirüs (Cavid-19) salgına karşı Fuat Sezgin  Bilim ve Sanat Merkezi ve Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Maske üretimi yapılmaya balandı.

Ataşehir Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında gelen yoğun talep üzerine maske üretimine başladı.

Yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında meslek liselerinde başlatılan Üreten Okullar Projesi bağlamında Ataşehir Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi maske üretim çalışmalarına devam etmektedir. Bu zor günlerde Ataşehir İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü, Millî Eğitim Bakanlığı vizyonu ve stratejik yönetimi çerçevesinde mesleki ve teknik eğitim alanı başta olmak üzere tüm eğitim süreçlerinde Türkiye için ne gerekiyorsa gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor.

Üretim süreçlerini yerinde inceleyen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı üretim atölyesini ziyaret adip ve başarılar diledi.

İstanbul Fuat Sezgin BİLSEM 3d Yazıcılar ile Siper-Maske Üretiyor

Ataşehir Fuat Sezgin  Bilim ve Sanat Merkezi yeni tip Koronavirüs tedbirleri kapsamında gelen talep üzerine maske üretimine 16 Mart tarihinde başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonu, İstanbul İl Milli Eğitim ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim müdürlüğümüzün destekleri ile 3d yazıcılarla üretime başlayan İstanbul Ataşehir Fuat Sezgin Bilim ve Sanat Merkezi, öncelikle en büyük risk altında olan sağlık çalışanları, ilçe vefa destek grubu çalışanları, Kızılay çalışanları, EBA TV çekim ekibi çalışanları ve Aile Sağlığı Merkezi çalışanları için bugüne kadar 210 adet siper-maske üreterek Millî Eğitim Bakanlığı vizyonu ve stratejik yönetimi çerçevesinde üretim süreçlerine katkı sağlamaktadır. Üretim sürecine Memur-Sen de bir yazıcı bağışlayarak, destek oldu.

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün kendilerine hedef olarak belirlediği 600 siper-maske sayısını, İstanbul Fuat Sezgin Bilsem; 1200 olarak revize ederek bu zor günlerde birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine dikkat çekerek üretim yapmaya devam ediyor.

Göz Atın

Ardahan Köprülü Beldesi’nde Erik ve Karpuz Yetiştirdiler

Ardahan Köprülü Beldesi’nde Serada Karpuz yetiştirmeye başladılar. Ayrıca Köprülü Beldesi’ne bağlı Dedeşen köyünde sert iklim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir