Anasayfa / Gündem / Ataşehir’de Koronavirüs Tedbirleri İçin Denetimler Vardı

Ataşehir’de Koronavirüs Tedbirleri İçin Denetimler Vardı

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla tüm Türkiye’de “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganıyla Koronavirüs tedbirleri kapsamında başlayan denetimler, Ataşehir’de de eş zamanlı olarak yapıldı.

Ataşehir Kaymakamlığı’nın koordinasyonunda; Zabıta, Emniyet, İlçe Sağlık, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü personellerinden ve uzmanlık bilgisine sahip meslek odaları temsilcilerinden oluşan ekipler, koronavirüs (covid-19) önlemlerine ilişkin, işletmeleri tedbirli olunması konusunda bilgilendirip denetimler gerçekleştirdi.

Yapılan denetimlerde; konaklama tesisleri, alışveriş merkezleri, pazar yerleri, sosyete pazarları, lokanta, kafe, restoran, kahvehane, kıraathane, çay bahçesi, düğün ve nikâh salonları, berber/kuaför/güzellik merkezleri, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, taksiler, taksi durakları, park/piknik alanları, lunapark/tematik parklar ve bilumum yaşam alanları denetlendi.

Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan, Zabıta Müdür V. Haydar Kaya, İlçe Sağlık Müdürü V. Celalettin Tarım ile İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Hamza Atalay da denetimlere katıldı.

Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş vatandaşları maske, sosyal mesafe ve hijyen konusunda tedbirli olmaya davet etti. Maskesini nizami şekilde takmayanlar ve sosyal mesafe kuralına uymayanları uyardı. Ertaş, Ataşehirlilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti.

Göz Atın

Cemil Kırbayır’ın dosyası kapatılma talebiyle Yargıtay’da

“Benim evladım gelir diye kapıyı bacayı açık bıraktım. Ay geçti, gün geçti, sene geçti benim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir