Anasayfa / Gündem / Ataşehir’de kapalı semt pazarlarında mesafe kuralı işaretlendi

Ataşehir’de kapalı semt pazarlarında mesafe kuralı işaretlendi

Ataşehir Belediyesi, farklı günlerde kurulan kapalı semt pazar alanlarında Koronavirüsü’nün yayılmasını engellemek amacıyla yeni önlemler almaya devam ediyor.

Koronavirüs önlemleri kapsamında yeni bir uygulamaya geçen Ataşehir Belediyesi, ilçede bulunan kapalı semt pazarlar alanlarına, vatandaşların tezgah önlerinde duracakları yeri ve mesafelerini belirlemek amacıyla işaretleme çalışmaları yapıyor.

Alışveriş yapan vatandaşların sosyal mesafelerini korumaları amacıyla tezgâh önlerine 1’er metrelik işaretlemeleri yapan belediye ekipleri, bu uygulamayla tezgâh önlerinde yaşanabilecek yığılmaların önlenmesini amaçlıyor.

Ekipler sık sık vatandaşlara alışveriş yaparken hangi noktalarda durmaları gerektiği konusunda bilgilendirme yapıyor. Ayrıca pazar girişlerinde vatandaşların ateşleri ölçülüyor, maskesiz vatandaşlar pazarlara alınmıyor, maskesi olmayanlara ise maske veriliyor.

Vatandaşlara salgınla mücadele konusunda uyarıcı bilgilerin yer aldığı broşürleri de dağıtan zabıta ekipleri, gün boyu pazar yerlerini denetleyerek, tezgahların 3 metre kuralına uygun olmasını, esnafın ve vatandaşın maske takması, sosyal mesafeyi koruması, işaretlenen uygun noktalarda alışverişlerini yapmalarını, sebze ve meyveleri seçmeden almaları için hatırlatmalarda ve uyarılarda bulunuyor.

Önceliklerinin vatandaşların sağlığını korumak olduğunu belirten ekipler, “Pazar alanlarında alışveriş yapan vatandaşlarımızı sosyal mesafelerini korumaları için kutucuklar içerisine yönlendirerek, tezgah önlerinde oluşabilecek kalabalığı azaltmak amaçlıyla bu uygulamayı başlattık. Koronavirüsle mücadele de vatandaşlarımızın sağlığını korumak için her türlü önlemi almaya devam edeceğiz” dedi.

Göz Atın

Ardahan Köprülü Beldesi’nde Erik ve Karpuz Yetiştirdiler

Ardahan Köprülü Beldesi’nde Serada Karpuz yetiştirmeye başladılar. Ayrıca Köprülü Beldesi’ne bağlı Dedeşen köyünde sert iklim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir