Anasayfa / Gündem / Ataşehir Kayışdağı Mahallesi’ne Kültür Merkezi İşi Ne Oldu?

Ataşehir Kayışdağı Mahallesi’ne Kültür Merkezi İşi Ne Oldu?

İstanbul Ataşehir ilçesinin en büyük ikinci mahallesi olan Kayışdağı mahallesi’ne Ataşehir Belediyesi’nin  söz verdiği kültür merkezini ne zaman yapacağı konusunda net bir açıklama yapılmıyor.

31 Mart 2019 yerel seçimlerde Siyasal yaşam gazetesi sahibi Erkan Sarıkaya, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’ye neden Kayışdağı Mahallesinde Belediyenin bir kültür merkezi yok? diye sormuştu. Başkan İlgezdi’de ” Kayışdağı Mahallesi’nde Ataşehir Belediyesi’nin boş yeri yok.Yer bulun söz kültür merkezi yapacağım” demişti.

Kayışdağı Mahallesi’nin en büyük parkı olan 80.yıl cumhuriyet parkı arka tarafından uzun yıllardır bir gece kondu tarafından işgal edildiği alan Belediyenin yasal mavzuatı kazanmasından dolayı bu yapı yıkıldı. Yıkılan gece kondu yeri yaklaşık 5 dönüm boş alan oluştu. Kayışdağı Mahalle muhtarı ve bir kaç mahalle sakini Ataşehir Belediye Başkan yardımcılarını ziyaret edip bu alana kültür merkezi yapılmasını talep ettiler.

Edindiğimiz bilgilere göre Ataşehir Belediyesi daha önce Belediyenin boş yeri yok diye geri çevirdiği Kayışdağı kültür merkezi yapımı için boş alan bulunmasına rağmen belediyenin kasasının boş olduğundan dolayı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin kültür merkezinin yapmamak için bir bahane bulacağını belirtiyorlar.

Göz Atın

Korkmaz Karaca: Doğu Ekspresi Son Durağı Ardahan Olacak

Cumhurbaşkanı Ekonomi Politikaları kurulu üyesi Ardahanlı İş adamı Korkmaz Karaca, İstanbul’dan başlayıp son durağı Kars’ta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir