Anasayfa / Son Dakika Haberleri / Ataşehir Eğitim Derneği’nden Yeni Kütüphane

Ataşehir Eğitim Derneği’nden Yeni Kütüphane

Merkezi İstanbul Ataşehir İlçesi K.Bakkalköy’de bulunan ve Başkanlığını Turgay Kılıç‘ın yaptığı Ataşehir Eğitim Derneği, Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu’nun Kütüphanesini “Zübeyde Hanım Kütüphanesi” olarak yeniledi.

Ataşehir Eğitim Derneği kuruluşunun 3.yılında Ataşehir’deki eğitim kurumlarına kalıcı eserler kazandırmaya devam ediyor. Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu’na yapılan kütüphane ile Ataşehir Eğitim Derneği Ataşehir’e 5.ci kütüphanesini kazandıracak.

Ataşehir’de eğitim kurumlarına kalıcı eserler bırakmayı sürdüren Ataşehir Eğitim Derneği, Ataşehir’de bulunan Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu’na pandemi sürecinde kütüphane kazandırıyor. Kütüphane çalışmasının haziran ayında tamamlanıp, okula kalıcı olarak öğrencilerin keyifle kitap okuyabileceği yeni kütüphaneyi teslim etmeye hazırlanıyorlar.

Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç; “2017 Yılında kurulan derneğimiz başta Ataşehir olmak üzere diğer il ve ilçelerdeki ihtiyaç sahibi eğitim kurumlarına ve öğrencilere yönelik çalışmalar kapsamında; Hasan Leyli Ortaokulu’na Kütüphane – Müzik Atölyesi ve koridorlarına giydirme çalışması, Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu’na Atatürk Köşesi ve Kütüphane, Orhan Veli Ortaokulu’na kütüphane, İhsan Kurşunoğlu Ortaokulu’na müzik odası yaparak ilgili okul yönetimine eksiksiz teslim eden dernek yönetimi Ataşehir dışındaki okullara Şehitlerimizin isimlerini yaşatarak,  Batman – Kozluk Tuzla Gözü Köyü İlkokulu’na kütüphane, Kars Merkez Akbaba Köyü İlkokulu’na Kütüphane, Tekirdağ – Malkara Karacakılavuz Köyü İlkokulu’na Kütüphane, Gebze – Şehit Polat Özbek İlkokulu’na Kütüphane’nin yanı sıra başarılı ve ihtiyaç sahibi ortaokul – lise ve üniversitede eğitim gören 25 kız öğrencimize burs imkânı sağladık” dedi.

Pandemi sürecinde; öncelik burs alan öğrenciler olmak üzere 50’i aşkın öğrenciye uzaktan eğitimlerini kolay sürdürebilmeleri için tablet – masaüstü ve diz üstü bilgisayarları bağış yoluyla temin ederek ulaştırmıştı.

Pandemi sürecinde birçok dernek kapısını dahi açmazken, Ataşehir Eğitim Derneği; Muş ili Varto İlçesi Çaylar Köyü Yatılı Bölge İlk-Ortaokulu’nda öğrenim 235 öğrenciye ders kaynak kitapları, 7.Sınıf ve 8.Sınıf öğrencilerinin LGS’ye daha iyi hazırlanabilmeleri soru bankası kitapları, kırtasiye malzeme desteğinin yanısıra başarılı öğrencilere tablet desteği vermişti.

Kaynak: atasehir.com

Göz Atın

CHP’liler Esatpaşa Futbol Sahasında İncelemelerde Bulundular

İstanbul Ataşehir ilçesinde bir süredir yapımı devam eden Esatpaşa futbol sahasında çalışmalar tüm hızıyla devam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir