Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediyesi’ne Gitmek 25 TL

Ataşehir Belediyesi’ne Gitmek 25 TL

İstanbul Ataşehir ilçesinin her hangi bir mahallesinden, Ataşehir Belediye binasına gitmek isteyenlerin Koronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden dolmuş veya otobüsle gitmesi imkansız halle geldi.

Ataşehir Belediye binası Ataşehir ilçesi içinde Elit düzeyinde insanların yaşadığı, lüks konutların bulunduğu bir semte yapılmasından dolayı, vatandaşlar toplu taşıma araçları ile gidemiyordu. Ataşehir Belediyesi muhtarlıklardan belirli saatler içinde servis aracı koymuştu. Ayrıca Ataşehir Belediye binasından geçen yıllarda Dolmuş hatlarıda açılmıştı. Koronavirüs (Covid-19) salgını yüzünden Ataşehir Belediyesi muhtarlıklardan kalkan servis araçlarını kaldırdı. Ayrıca Dolmuş hatlarıda azalan yolcu yüzünden günde ancak 2-3 defa servis yaptıkları bazı günleri hiç servise çıkmadıkları öğrenildi. Ataşehir Belediye binasında işi olan vatandaşlar eğer kendi özel aracı yoksa Belediye binasına taksi ile ortalama 25 TL vererek gitmek zorunda kalıyor.

Ataşehir Belediye binası daha önce K. Bakkalköy’de toplu ulaşım araçların önünden geçtiği bir yerdeydi. Daha sonra Ataşehir Belediyesi Barbaros mahallesinde kendi arazisinin yarısını bir müteahhit’e vererek bunun karşılığında Belediye binası yaptırdı. Müteahhit ise aldığı arazinin yarısını çok yüksek bir bedele Halk bankasına satmış bu durum ulusal medyada epey geniş yer almıştı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve diğer bürokratlar makam araçları ile her yere gidebildikleri için vatandaşın hiç bir toplu ulaşım aracın geçmediği bir yere Belediye binası yapmanın zorluklarını anlamaları epey zaman aldı. Vatandaşın yoğun tepki göstermeleri üzerine o dönem muhtarlıklardan servis aracı koyulmuştu. Ataşehir Belediye yönetimi en son yaptığı bir açıklama ile Ataşehir Belediye binasının ilk kiralık yerde bulunduğu K.Bakkalköy depo durağına İBB ile anlaştıkları boş bir alana Ataşehir Belediyesi ek binası yapılacağını açıklamıştı. Tabi buda yalan oldu. Çünkü belirtilen alanda yöresel yiyeceklerin satıldığı çadırlar kurulmuş ve Belediye henüz yapılacak bina için bütçe ayırmış değil.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal ilgezdi, başkan yardımcıları ve müdürleri, Belediyenin son model araçları ile heryere gidebildikleri bir dönemde vatandaşın dolmuş veya otobüs bulmak için gösterdikleri çabayı anlamaları biraz gecikebilir. Karşılaşırsanız sorun, halen övünerek anlatıkları Ataşehir Belediye binasına vatandaşın ulaşımı konusunda ne tür bir projeleri varmış.

Göz Atın

Siyasal Yaşam Gazetesi

Tarafsız ve özgür yayın politikası ile okuyucularına ülkemizde ve dünyadan güncel haberleri ulaştıran Siyasal yaşam …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir