Anasayfa / Gündem / Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu turneye çıktı

Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu turneye çıktı

Kurulduğu günden itibaren yetişkinler ve çocuklar için sahnelediği oyunlarla beğeni toplayan Ataşehir Belediyesi Tiyatro Topluluğu turneye çıktı.

Bugüne kadar yetişkinler için Naaş-ı Muhteremler, Otobüs, Özgürlük Oyunu, Sus-Anlar, Mazi Kalbimde Kahkaha, Devekuşu Kabare, Aziz Nesin Vapuru, 8 Kadın isimli oyunları sahneleyen topluluk, çocuklar için de Kaba Korsan ve Hazine Adası ile Çikolatalar Ülkesi adlı oyunları sahneye koydu.

Önce Büyükçekmece, Esenyurt ve Sarıyer’de sahne alan topluluk, “Aziz Nesin Vapuru” ile “Kaba Korsan ve Hazine Adası” adlı oyunlarla Kırşehir’de de tiyatroseverlerle buluştu.

İnsanların türlü türlü hallerine ışık tutan usta yazar Aziz Nesin’in öykülerinden A. Ercan Tulunay tarafından uyarlanıp yönetilerek sahneye koyulan “Aziz Nesin Vapuru” ile A. Ercan Tulunay’ın yazdığı “Kaba Korsan ve Hazine Adası”, Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Merkezi’nde tiyatroseverlerin karşısına çıktı.

Kırşehir’de sahnelenen “Aziz Nesin Vapuru”nu Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, başkan yardımcıları ve birim müdürleri de seyretti. Topluluğun sahneye koyduğu iki oyunu toplam bin 500 Kırşehirli tiyatrosever izledi.

Oyunlarda rol alan topluluk üyeleri; Müge Mor Hercihan, Bora Çiçek, Akın Acar, Mısra Babaoğlu, Sinan Arda, Rüya İçten, Tolga Hercihan, Naz Atasoy, Arzu Kahveci, Hakan Coşkun, Engin Tüyel, Beril Yarar, Münevver Öztürk, Nadiye Karahan, Şilan Urak Korkmaz, Mete Korkmaz, Gökhan Erşan ile Övgü Türkücü Erşan gösterdikleri başarılı performansla ayakta alkışlandılar.

Çocuk oyunu “Çikolatalar Ülkesi” çocuklar kadar anne babaların da beğenisini kazandı. Çocuklar oyun sonrası oyuncularla fotoğraf çektirdi.

Göz Atın

Kars Belediyesi, Daha Önce Parkı Olmayan Mahallelere Çocuk Parkı Yaptı

Kars Şehir Merkezinde Subatan, Alpaslan, Paşaçayır Mahalleleri ve Digor Yolu TOKİ’de Kars Belediyesi Park ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir